سه شهروند چین در پایتخت افغانستان کشته شدند

Image caption انگیزه "قتل" و هویت شهروندان چینی در کابل، هنوز روشن نشده است

سه شهروند کشور چین در پایتخت افغانستان، کابل کشته و یک نفر دیگر آنها ناپدید شده است.

سفارت چین در کابل به رسانه ها گفته است که اجساد شهروندان این کشور روز پنجشنبه ۱۷ اسد/مرداد در نخستین روز عید فطر در آپارتمانی در کابل پیدا شده است.

خبرهای تایید نشده حاکی است که اجساد مربوط دو زن و یک مرد چینی است که برای کار در افغانستان اقامت داشتند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک خبرگزاری دولتی چین گزارش کرده بود که به دنبال این رویداد دو شهروند دیگر چین که در همین آپارتمان زندگی می کردند، از عصر روز جمعه ناپدید شده اند. این خبرگزاری‌ گفته که ناپدید شده ها مرد بوده اند.

تاکنون هویت افراد کشته شده و انگیزه "قتل" آنها روشن نشده اما خبرگزاری شینوای چین در گزارشی گفته است که یکی از دو شهروند چین که عصر پنجشنبه ناپدید شده بودند، پیدا و به یک محل امن منتقل شده است.

خبرگزاری شینوا همچنین گزارش کرده که در محل حادثه جسد یک فرد افغان نیز پیدا شده است.

با این حال تلاش های بی‌بی‌سی برای صحبت با مقام های پلیس کابل و مسئولان وزارت امور داخله/کشور، تا کنون بی نتیجه مانده است، مقام های افغان در روزهای عید معمولا کمتر در دسترس می باشند.

افغانستان و چین در بخش های مختلف به ویژه در بخش اقتصاد روابط نزدیکی دارند. دولت افغانستان اخیرا کار استخراج یک معدن بزرگ مس را در جنوب شرق کشور به یک شرکت چینی واگذار کرده است.

خبرگزاری رویترز همچنین گزارش کرده که به نظر نمی رسد که قتل این شهروندان چین، به پروژه استخراج معدن مس عینک در ولایت لوگر ربطی داشته باشد.

سفارت چین در کابل هم برای روشن شدن جزییات این رویداد هنوز جوابی به ایمیل ها و تماس های بی‌بی‌سی نداده است.

مطالب مرتبط