معاون امنیت ملی پکتیا در انفجار کنار جاده‌ای زخمی شد

Image caption پکتیا از ولایت های ناامنی در جنوب شرق افغانستان است - عکس از بایگانی

منابع دولتی در ولایت پکتیا گفته‎اند که یک مقام ارشد امنیتی این ولایت در پی انفجار بمب کنار جاده‌ای به همراه دو محافظ خود زخمی شده است.

یک منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود، به بی‌بی‌سی گفت که عبدالجبار معاون اول رئیس اداره امنیت ملی ولایت پکتیا صبح امروز (یکشنبه، ۲۰ اسد/مرداد) در منطقه جاجی آریوب زخمی شد.

معاون رئیس امنیت ملی پکتیا برای دیدار با خویشاوندان خود به مناسبت عید فطر به این محله رفته بود.

مقام‌های ولایت پکتیا گفته‌اند که عبدالجبار پس از این رویداد به شفاخانه/بیمارستان پایگاه آمریکایی‌ها در فرودگاه بگرام در شمال کابل منتقل شد و پس از آن به بیمارستان چهارصد بستر ارتش در کابل بستری شد.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته، اما گفته که در این انفجار این مقام امنیت ملی و دو محافظش کشته شدند – ادعایی که مقام‌های دولتی آن را تکذیب کرده‌اند.

معاون اول اداره امنیت ملی پکتیا در حالی هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفته که اخیراً مقام‌های این ولایت از افزایش موارد انفجارها و قتل‌های هدفمند در ماههای اخیر خبر دادند.

منابع امنیتی و بیمارستانی در پکتیا گفته‌اند که حدود دوصد تن در ظرف دو ماه اخیر در انفجارها و قتل‏های هدفمند کشته یا زخمی شده‌اند که بیشتر آنها غیرنظامی هستند.

پکتیا یکی از ولایت‌های ناامن در جنوب شرق افغانستان است که با پاکستان مرز مشترک دارد.

گروه طالبان در برخی از مناطق این ولایت نفوذ دارند و هر ازگاهی علیه نیروها و ماموران دولتی دست به حمله مسلحانه می‌زنند.

مطالب مرتبط