جاری شدن سیل در میدان-وردک هشت قربانی گرفت

Image caption سه روز پیش بارش شدید و جاری شدن سیل در شمال کابل جان ۲۲ نفر گرفت

مقامهای ولایت میدان-وردک در غرب کابل گفته اند که در اثر جاری شدن سیل در جریان بارش باران، هشت تن کشته و ۱۳ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی میدان-وردک به بی‌بی‌سی گفت که شامگاه دیشب (۲۱ اسد/مرداد) در جریان بارش باران در چند منطقه و از جمله جغتو و چک، سیل جاری شد.

او افزود:"هشت نفر به دلیل جاری شدن سیل در جغتو شهید شده‌اند که در بین آنها سه کودک، سه خانم و دو مرد شامل هستند. همینطور ۱۳ نفر در مناطق مختلف چک زخمی شده‌اند که در بین آنها زنان و مردان هستند."

سخنگوی والی میدان-وردک همچنین گفت که حدود سه هزار خانواده در سراسر این ولایت زیان دیده‌اند. به گفته او، به مقدار زیادی زمین، باغ و جاده‌ها تخریب شده است.

عطاءالله خوگیانی افزود که تا حال اداره ولایت توانسته که به بیش از ۵۰۰ خانواده کمک‌رسانی کند، اما به بقیه خانواده‌ها هنوز به دلیل نبود امکانات لازم کمکی فرستاده نشده است.

به گفته او، والی میدان-وردک از سازمانهای کمک‌رسانی خواسته که به خانواده‌های آسیب‌دیده کمک کنند، اما تا حال هیچ نهادی ابراز آمادگی برای کمک‌رسانی نکرده است.

به دنبال روزهای گرم تابستانی در افغانستان، در ده روز اخیر این سومین بار است که در مناطق مختلف این کشور جاری شدن سیل قربانی می‌گیرد.

سه روز پیش بارش شدید در شمال کابل سیلاب‌های ویرانگری با خود آورد که کشته شدن ۲۲ نفر را در مناطق شکردره و پغمان در پی داشت.

روز ۱۲ اسد هم در منطقه سروبی در شرق کابل بیش از ۴۳ نفر در اثر جاری شدن سیل در پی بارش باران شدید جان خود را از دست دادند. همزمان در چند ولایت شرقی دیگر هم تعدادی کشته و زخمی شدند.

مطالب مرتبط