'هفده عضو طالبان در عملیاتی در شمال افغانستان کشته شدند'

Image caption بغلان از ولایت های نا امن در شمال افغانستان است

به گفته منابع دولتی افغانستان، در عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت بغلان در شمال افغانستان، هفده عضو گروه طالبان کشته شده و ۵ نفر دیگر آن ها زخمی شده اند.

پلیس ولایت بغلان گفته است که این عملیات با مشارکت واحدهای پلیس، ارتش و امنیت ملی برای بازگرداندن امنیت در ولسوالی بغلان مرکزی سازماندهی شده بود.

جاوید بشارت سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت بغلان به بی‌بی‌سی گفت که پس از این رویداد اجساد هفده طالب در منطقه "زمان‌خیل" به جا مانده و نیروهای امنیتی تلاش دارند که هویت آنان را تشخیص کنند.

آقای بشارت گفته است که کشته شدگان شامل عضو ارشد گروه طالبان برای ولسوالی بغلان مرکزی و همچنین پنج نفر از فرماندهان محلی گروه طالبان هستند.

او افزود که در این عملیات ۹ مخالف مسلح دولت هم دستگیر شده‌اند که، به گفته او، اعضای گروه طالبان هستند اما احتمال دارد که جنگجویان خارجی هم در میان آنان باشند.

وزارت داخله/کشور هم با پخش خبرنامه‌ای گفته است که کشته شده ها در بیشتر نا امنی ها دست داشته و تصمیم داشته اند که یک سری حملات انتحاری و انفجاری را در نقاط بغلان، سازماندهی کنند.

گروه طالبان هم در تماس با رسانه‌های محلی از درگیری با نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی بغلان مرکزی خبر داده‌اند.

در پیامک گروه طالبان که به خبرنگاران محلی فرستاده شده آمده است که نفرات طالبان در درگیری رو در رو با نیروهای امنیتی افغان، سه پلیس را کشته و چهار نفر دیگر را زخمی و یک واسطه پلیس را هم تخریب کرده اند.

ولایت بغلان از نقاط ناامن در شمال افغانستان است که گروه‌های مسلح مخالف دولت در بخش‌هایی از آن فعالیت دارند.

مطالب مرتبط