قتل ۹ کارگر در هرات و بمبگذاری انتحاری در فراه

Image caption آقای احمدی افزود که کارگران در خیمه‎های خود در خواب بودند که شورشیان به سوی آنها آتش گشودند

پلیس هرات در غرب افغانستان تایید کرده که شورشیان ۹ کارگر یک شرکت راهسازی را در ولسوالی کرخ کشته‌اند.

عبدالرووف احمدی سخنگوی پلیس هرات به بی‎بی‎سی فارسی گفت که شورشیان این کارگران را در پی شکستی که در درگیری با نیروهای پلیس متحمل شدند، دیشب به قتل رساندند.

او گفت: "شب گذشته تعدادی از مخالفان مسلح به یک پست (پاسگاه) امنیتی در کرخ حمله کردند، اما با مقاومت نیروهای امنیتی رو به رو شدند. در جریان درگیری دشمن ضربات سنگینی متحمل شدند؛ یک سرباز پلیس ملی به شهادت رسید و یک سرباز دیگر زخمی شد."

به گفته سخنگوی پلیس، شورشیان "به تلافی" این شکست، به خیمه‎های محل اقامت کارگران شرکت راهسازی در پانزده کیلومتری پاسگاه پلیس حمله کردند.

آقای احمدی افزود که کارگران در خیمه‎های خود در خواب بودند که شورشیان به سوی آنها آتش گشودند.

گفته شده که این کارگران یک پل را می‎ساختند.

ولسوالی کرخ از مناطق آرام ولایت هرات شمرده می‏شود و آن گونه که عبدالرووف احمدی گفت، شورشیانی که به محل اقامت این کارگران حمله کردند، از مناطق دیگر وارد این منطقه شده بودند.

آقای احمدی گفت که نیروهای بیشتر پلیس به محل درگیری اعزام شده و هنوز متهمان قتل این کارگران بازداشت نشده است.

پیشتر برخی رسانه‏‎های محلی گزارش داده بودند که پلیس به غفلت در اجرای وظیفه خود در محافظت از کارگران شرکت راهسازی متهم شده است.

اما سخنگوی پلیس گفت که ماموران پلیس مستقر در پاسگاه امنیتی در محل درگیری مربوط واحدهای پلیس شاهراه هستند و به صورت مستقیم برای محافظت از این کارگران مسئولیت نداشتند.

با وجود این، آقای احمدی گفت که هیئتی برای بررسی این موضوع به کرخ اعزام شده و هنوز هیچ فردی در این مورد متهم نشده است.

انفجار انتحاری در درمانگاهی در فراه

بر اساس یک خبر دیگر، پلیس ولایت فراه در غرب افغانستان گفته که در اثر انفجار انتحاری در یک درمانگاه خصوصی، دست کم سه تن کشته و سه نفر دیگر زخمی شده اند.

عبدالرحمان ژوندی سخنگوی پلیس فراه گفته که ظاهراً هدف فرد بمبگذار ضابط جلیل، صاحب این درمانگاه بوده که از فرماندهان جهادی است.

پلیس گفته که در این انفجار به آقای جلیل آسیبی نرسیده، اما یک افسر و دو مامور پلیس محلی کشته شدند و مجروحان هم ماموران پلیس محلی و محافظان آقای جلیل هستند.

هنوز مسئولیت این بمبگذاری را هیچ گروهی به دوش نگرفته است.

این انفجار در روز شنبه، ۲۶ اسد/مرداد در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه روی داد.

بالابلوک از مناطق ناامن ولایت فراه است که هر از گاهی شاهد خشونت های مختلف بوده است.

مطالب مرتبط