تیم ملی فوتبال افغانستان با سه گل پاکستان را شکست داد

تیم ملی فوتبال افغانستان در بازی دوستانه، پاکستان را سه بر صفر شکست داد. گل‌های افغانستان را سنجر احمدی در دقیقه نوزدهم، آرش عاطفی در دقیقه پنجاه و هفتم بازی و معروف محمدی سومین گل افغانستان در دقیقه ۷۱ به ثمر رساندند.

کابل بعد از ۳۶ سال بار دیگر میزبان تیم ملی فوتبال پاکستان بود، در دو مسابقه قبلی دو تیم، افغانستان و پاکستان هر کدام یک بار پیروز شده بودند و این مسابقه از اهمیت خاصی برخودار بود.

براساس اعلام نهادهای مسئول برگزاری این مسابقات، هر شش هزار بلیط این بازی فروخته شده بود و با توجه به استقبال قابل توجه مردم، تعداد تماشاگران این بازی به هفت هزار نفر هم می رسید.

علی عسکر لعلی مشاور فنی تیم ملی افغانستان پیش از این بازی گفته بود که این بازی دوستانه افغانستان را برای شرکت در مسابقات کشورهای جنوب آسیا آماده‌تر خواهد کرد.

در این بازی تیم ملی افغانستان با پیراهن سرخ و ملی پوشان پاکستان با پیراهن سفید بازی کردند.

آلبوم عکس از این بازی را اینجا ببینید

این بازی از سوی دو تلویزیون خصوصی طلوع و لمر به صورت زنده پخش شد و با توجه به واکنش افغان‌ها در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که آنها در سراسر جهان این بازی را دنبال کردند.

شماری از افغانها در تیوتر و فیسبوک به این مساله توجه کرده اند که میزبانی افغانستان از این بازی نشان داد که این کشور می تواند از این پس میزبان بازی های منطقه ای باشد.

بر اساس گزارش‌ها حضور زنان نیز در استدیوم چشمگیر بوده است و شمار زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی برای پوشش این بازی، به استدیوم رفته بودند.

این بازی در استدیوم فدراسیون فوتبال افغانستان برگزار شد. میزبان بودن افغانستان نیز برای بسیاری از افغان‌ها مهم بود و به آن توجه کرده اند.

شماری از اعضای کابینه، برخی از مقام های بلند پایه دولتی، هنرمندان و آوازخوانان افغانستان از نردیک این بازی را تماشا کردند.

افغانستان در رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در رده ۱۳۹ است و تیم ملی فوتبال پاکستان در این رده بندی مقام ۱۶۷ را دارد.

این بازی به درخواست پاکستان و به میزبانی افغانستان برگزار شده و قرار است بازی برگشت آن در ماه مارچ سال آینده، در اسلام آباد برگزار شود.

مطالب مرتبط