حامد کرزی کشتار شش کارمند پروژه توسعه روستایی در هرات را محکوم کرد

Image caption آقای کرزی که در حال حاضر در پاکستان است، گفته "کشتار مهندسان و کارمندان بی‎گناه نمایانگر آن است که طالبان و باداران خارجی‎شان می‎خواهند افغانستان برای همیشه یک کشور محتاج و عقب‎مانده باقی بماند"

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان قتل شش کارمند وزارت توسعه روستایی را محکوم کرده و آن را "مخالفت آشکار طالبان با پیشرفت افغانستان" دانسته است.

آقای کرزی در حال حاضر در سفر پاکستان به سر می‎برد و دفتر ریاست جمهوری در کابل با صدور اعلامیه‎ای نوشته که او این کشتار را "وحشیانه" خوانده است.

در این اعلامیه آمده: "رئیس جمهوری گفت که کشتار مهندسان و کارمندان بی‎گناه نمایانگر آن است که طالبان و باداران خارجی‎شان می‎خواهند افغانستان برای همیشه یک کشور محتاج و عقب‎مانده باقی بماند."

محمد قاسم ایوبی از مسئولان اداره توسعه روستایی ولایت هرات به بی‎بی‎سی گفت که این افراد روز یکشنبه (۳ سنبله/شهریور) در مسیر شهر هرات-گلران ربوده شدند و امروز اجساد آنها پیدا شد.

همچنین دفتر مطبوعاتی وزارت توسعه روستایی در اعلامیه‎ای نوشته که این افراد شامل چهار مهندس پروژه همبستگی، یک کارمند موسسه آی‎ آر سی (IRC) و یک ناظر محلی این پروژه بودند.

همبستگی ملی از برنامه‎های بزرگ وزارت توسعه روستایی است که بر اساس آن طرح‎های توسعه‎ای در روستاها بر اساس انتخاب مردم به اجرا گذاشته می‎شود.

در اعلامیه وزارت توسعه روستایی آمده که این شش نفر از سوی "دشمنان مردم افغانستان" شامگاه دیروز به گونه "فجیعی" به قتل رسیدند.

ویس احمد برمک وزیر توسعه روستایی گفته است: "این کشتار ددمنشانه و بی‎رحمانه کارمندان غیرنظامی که برای روستاییان نیازمند کار می کردند هیچ توجیهی ندارد، باید از سوی همه محکوم شود."

هنوز گروه طالبان در مورد قتل این شش کارمند برنامه همبستگی ملی اظهار نظری نکرده است.

مطالب مرتبط