۲۳ کشته و بیش از ۶۰ زخمی در حمله گروهی طالبان در غزنی

Image caption غزنی در جنوب افغانستان یکی از ولایات ناآرام محسوب می‌شود

مقامات محلی غزنی در جنوب افغانستان می‌گویند که مخالفان مسلح به دفتر تیم بازسازی ولایتی در این ولایت حمله کردند که در اثر این حمله ۲۳ تن کشته و بیش از ۶۰ زخمی شده اند.

محمد علی احمدی معاون والی غزنی به بی‌بی‌سی گفت که کشته شدگان ۱۵ طالب مسلح، چهار سرباز پلیس و چهار فرد غیر نظامی که برای کار به این مرکز رفته بودند، هستند.

او در ادامه افزود که ۱۰ سرباز خارجی و ۵۲ افغان نیز در این درگیری زخمی شده اند که ۲۴ نفر زخمی شدگان را دختران، کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.

احمدی توضیح داد که حوالی ساعت چهار بعد از ظهر دیروز مخالفان نخست یک کامیون مملو از مواد انفجاری را در نزدیکی این پایگاه و نزدیک به یک محل مسکونی منفجر کردند که در این انفجار مردم محل و شاگردان مکتب صدمه دیده اند.

او افزود که در این درگیری ۵ نفر از نیروهای طالب در در وردی این مرکز نظامی کشته و ۱۰ نفر دیگر توانستند که وارد پایگاه شوند که در موانع امنیتی در ورودی این مرکز گیر مانده و کشته شدند.

معاون والی غزنی افزود که تاکنون مشخص نیست که به سربازان خارجی هم تلفاتی وارد شده یا نه؟

در دفتر تیم بازسازی ولایتی غزنی، نیروهای آمریکایی و لهستانی مستقر هستند به گفته احمدی احتمال دارد که زخمی شدگان نیروهای لهستانی باشند.

به گفته آقای احمدی، نیروهای امنیتی افغان و خارجی بعد از چند ساعت کنترل منطقه را در دست گرفتند و تمام مهاجمین را از پا در آوردند.

اسدالله جلالزی خبرنگار بی‌بی‌سی که در نزدیکی محل رویداد حضور داشته نیز می‌گوید که چند مامور پلیس و غیرنظامی را دیده که زخمی بودند و ماموران امنیتی آنها را انتقال می‌دادند.

مسئولیت این رویداد را طالبان برعهده گرفتند.

ذبیح الله مجاهد یکی از سخنگویان گروه طالبان در خبرنامه‌ای که به رسانه ها فرستاده، گفته در این رویداد شمار زیادی از سربازان خارجی کشته شدند.

مطالب مرتبط