پانزده نفر در حمله هواپیمای بدون سرنشین ناتو در شرق افغانستان کشته شدند

Image caption کنر در شرق افغانستان با پاکستان هم مرز است

مقامات افغان می‌گویند که در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین مربوط نیروهای خارجی در افغانستان پانزده نفر به شمول هشت غیرنظامی و ۷ فرد مسلح کشته شده‌اند.

طبق گزارش های ابتدایی در میان افراد مسلح سه عضو گروه القاعده و سه عضو گروه طالبان افغانستان شامل بوده اند.

حمله هواپیمای بدون سرنشین ناتو عصر روز گذشته شنبه ۱۶ سنبله/شهریور، در ولسوالی وته‌پور ولایت کنر روی داده است.

شجاع‌الملک جلاله، والی ولایت کنر به بی‌بی‌سی گفت که عصر دیروز یک هواپیمای بدون سرنشین نیروهای خارجی موتری/ماشین را که از ولسوالی اسعدآباد به سوی مرکز شهر در حرکت بود، هدف قرار داد.

آقای جلاله گفت روشن نیست که این موتر هنگام حرکت چند سرنشین داشته اما به گفته او، افراد مسلح که در میان آنها شهروندان عرب هم شامل است، در مسیر راه سوار این موتر شده اند.

به اساس معلومات والی کنر، در این رویداد سه کودک، چهار زن و هشت مرد کشته شده اند. او گفته که چهار نفر از مردان، افراد مسلح بوده اند.

اما عبدالحبیب سیدخیل فرمانده پلیس ولایت کنر گفته است که هشت سرنشین موتر غیرنظامیان و هشت نفر دیگر افراد مسلح مربوط گروه طالبان و شبکه القاعده بوده است.

به اساس آمار پلیس در این حمله پانزده نفر کشته شده و ۱ دختر خردسال زخم برداشته است.

مرکز فرماندهی ناتو در افغانستان هم این رویداد را تایید کرده و گفته است که ادعا ها در مورد احتمال کشته شدن غیرنظامیان را به طور جدی بررسی می کنند.

در یک خبرنامه این نیروها آمده است که "هیچ گزارشی از تلفات غیرنظامیان در حمله عصر روز گذشته نداریم... نیروهای ائتلاف روز گذشته حمله دقیقی را اجرا کرده اند که منتج به کشته شدن ۱۰ تن از افراد دشمن شده است."

گروه طالبان اما با پخش نامه خبری که در اختیار رسانه ها قرار گرفته، این حمله ناتو را محکوم کرده و گفته که "یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی" شانزده غیرنظامی افغان را کشته است.

ولایت کنر در شرق افغانستان که با پاکستان مرز مشترک دارد، از ولایات نا امن کشور به شمار می رود.

پیش از این از فعالیت گروه های مخالف مسلح دولت افغانستان به شمول طالبان پاکستانی و اعضای شبکه القاعده در بخش هایی از آن گزارش شده است.

مطالب مرتبط