آغاز به کار مجلس نمایندگان افغانستان پس از تعطیلات تابستانی

Image caption بعد از تعطیلات ۴۵ روزه بازهم نصاب مجلس نمایندگان افغانستان تکمیل نشد

نمایندگان شورای ملی افغانستان بعد از تعطیلات ۴۵ روزه امروز دوباره به مجلس برگشتند.

نمایندگان در اولین نشست خود از اوضاع امنیتی کشور ابراز نگرانی کردند و تعداد از آنها گفتند که به دلیل وضع بدامنیتی نتوانسته اند، به شهرهای خود رفته و با مردم دیدار کنند.

در ۴۵ روز گذشته روح گل خیرزاد، سناتور ولایت فراه و احمد شاه رمضان نماینده ولایت بلخ در مسیر راه در ولایت‌های غزنی و بغلان هدف سوء قصد قرار گرفتند اما جان سالم بدر بردند.

فریبا کاکر نمایند ولایت قندهار در جنوب افغانستان هنگام سفر به طرف قندهار در ولایت غزنی ربوده شد.

در اولین روز مجلس نمایندگان به دلیل غیبت نمایندگان، نصاب مجلس تکمیل نشد و اعضای حاضر در مجلس بدون اجندا به بحث پرداختند که وضعیت بدامنیتی کشور محور اصلی این بحث‌ها بود.

فریده حمیدی نماینده ولایت نیمروز گفت که نمایندگان این ولایت به دلیل وضعیت بد امنیتی نتوانستند که به این ولایت سفر کنند.

این در حالیست که مجلس نمایندگان افغانستان در آخرین روزهای کاری خود وزیر امور داخله را استیضاح و به او رای عدم اعتماد داد.

مطبوعات امروز کابل نیز با اشاره به پایان تعطیلات تابستانی مجلس نمایندگان افغانستان نوشتند که رای اعتماد دادن به وزیر امور داخله/کشور پیشنهادی، ریاست امنیت ملی و بحث تامین امنیت انتخابات سال ۱۳۹۳ از اولویتهای مهم مجلس شورای ملی افغانستان در روزهای آینده خواهد بود.

حامد کرزی چند روز قبل عمر داوودزی سفیر افغانستان در پاکستان را به عنوان وزیر داخله و رحمت الله نبیل را به عنوان رئیس امنیت ملی افغانستان نامزد کرد که قرار است با آغاز به کار مجلس نمایندگان از این مجلس رای اعتماد بگیرد.

مطالب مرتبط