'طالبان نوجوان ۱۵ پانزده ساله را به اتهام همکاری با پلیس کشتند'

Image caption معاون والی گفت که طالبان دلیل قتل علی سینا را در نامه‎ای که روی سینه او گذاشته بودند، توضیح داده بودند

محمدعلی احمدی معاون والی غزنی گفته است که گروه طالبان یک دانش آموز پانزده ساله را به اتهام داشتن ارتباط با پلیس ربوده و سپس به قتل رسانده است.

آقای احمدی به بی بی سی گفت که طالبان علی سینا را روز ۱۴ سنبله/شهریور در منطقه "خاک غریبان" در حومه شهر غزنی ربوده بودند و امروز جسد او در یک محل متروک دورتر از این منطقه پیدا شد.

او افزود که طالبان نامه‌ای نوشته و به سینه او گذاشته بودند. معاون والی غزنی گفت که طالبان در این نامه نوشته اند که این کودک را به دلیل داشتن ارتباط با پلیس کشته اند.

آقای احمدی گفت که طالبان در نامه خود افزوده اند که علی سینای پانزده ساله با خود تلفن موبایل داشته و با آن با پلیس تماس می‌گرفته است.

محمدعلی احمدی همچنین گفت که طالبان روزی که این دانش آموز را ربودند، او با دوستان خود در نزدیک روستای خود فوتبال بازی می‌کرد و پس از پیدا کردن موبایل در جیبش او را با خود بردند.

آقای احمدی تاکید کرد که علی سینا تنها یک دانش آموز بود و هیچ گونه ارتباطی با پلیس و دیگر نهادهای دولتی نداشت.

به گفته معاون والی غزنی، قتل این دانش آموز بیانگر آن است که گروه طالبان به زندگی افراد عادی اعتنایی ندارند.

تاکنون واکنش از گروه طالبان به اظهارات آقای احمدی در دست نیست.

آقای احمدی افزوده که نیروهای امنیتی عملیات جستجو برای بازداشت عاملان قتل علی سینا را آغاز کرده اند، اما او خیلی امیدوار به بازداشت آنها نیست، چرا که به گفته او، حکومت بر منطقه تحت کنترل طالبان حاکمیت چندانی ندارد.

غزنی در جنوب افغانستان از ولایت های ناآرام شمرده می شود و در برخی از مناطق آن گروه طالبان نفوذ دارند.

مطالب مرتبط