کرزی با رهبران بریتانیا و پاکستان در لندن دیدار می‌کند

قرار است حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان برای شرکت در چهارمین دور مذاکرات سه جانبه بین افغانستان، پاکستان و بریتانیا در پایان اکتبر به بریتانیا سفر کند.

به گفته ایمل فیضی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، آقای کرزی در این سفر چهار روزه علاوه بر شرکت در گفت‌وگوهای سه جانبه، در کنفرانس اقتصادی جهان اسلام نیز شرکت خواهد کرد.

در این نشست سه جانبه، نواز شریف نخست وزیر پاکستان و دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا نیز شرکت خواهند داشت.

ایمیل فیضی گفت: "این نشست به سلسله نشست‎‌های سه جانبه که قبلا از جانب حکومت بریتانیا و بخصوص به ابتکار صدراعظم بریتانیا میزبانی شده، برگزار می‌شود. مسایل مربوط به این نشست مثل گذشته در ارتباط به روابط دو جانبه میان افغانستان و پاکستان است. همکاری‌ها در ساحات مختلف به خصوص همکاری در ساحه مبارزه با تروریسم و افراطیت، تهدیدات مشترک امنیتی که هردو کشور با آن مواجه هستند و گسترش روابط و همکاریها میان دو کشور از محورهای اصلی گفت‌وگوها در این نشست خواهد بود."

دولت افغانستان تاکید دارد که پاکستان می‌تواند نقش مهمی در روند صلح در افغانستان ایفا کند و خواهان همکاری "صادقانه" پاکستان در این روند است.

در نشست قبلی که نه ماه پیش با شرکت آصف علی زرداری رئیس جمهوری پیشین پاکستان در لندن برگزار شد، پاکستان و افغانستان تعهد کردند که تا شش ماه آینده در افغانستان به صلح دست یابند.

در همین راستا در ماه ژوئن امسال دفتر طالبان در قطر گشایش یافت اما پس از اعتراض دولت افغانستان به لوحه و پرچم طالبان، این دفتر بسته شد.

مطالب مرتبط