تیم راگبی افغانستان امارات و لبنان را برد

Image caption تیم ملی راگبی افغانستان دو سال پیش ایجاد شد

تیم ملی راگبی افغانستان که اکنون در شهر دبی امارات متحده عرب، برای شرکت در مسابقات راگبی کشورهای غرب آسیا، به سر می برد، در دور اول بازی توانست تیم ملی راگبی امارات متحده عربی و لبنان را شکست دهد.

این نخستین حضور تیم ملی راگبی افغانستان در مسابقات غرب آسیا است.

در این بازی تیم ملی افغانسان موفق شده که با نتیجه ۳۱ بر صفر تیم امارات متحده و ۲۲ بر پنج تیم ملی لبنان را شکست دهد.

منصور مجید رئیس، رئیس فدراسیون راگبی افغانستان گفت این بردها باعث شده تا تیم ملی راگبی افغانستان از روحیه بالای بر خوردار شود.

تیم ملی افغانستان در نخستین دیدار این رقابت ها به مصاف ایران رفته بود و پس از کسب اولین شکست نتیجه را ۱۲ بر ۱۷ به ایران واگذار کرد.

ظریف جلال، مسئول روابط کمیته ملی المپیک افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که تیم ملی راگبی افغانستان از دوسال قبل آغاز به کار کرده که تاکنون در بازیهای جنوب آسیا به عنوان نماینده افغانستان شرکت داشته است.

تیم ملی راگبی افغانستان در مسابقات کشورهای جنوب آسیا که سال گذشته در کشور هند برگزار شده بود، بدون دستاورد به خانه برگشت.

آقای جلال افرود که تیم ملی راگبی افغانستان در حدود دو سال از تاسیس آن می‌گذرد و تاکنون علاوه بر مسابقات کشورهای جنوب آسیا، در مقابل تیمهای کشورهای غرب آسیا قرار گرفته است.

او افزود که در این مسابقه تیم ملی افغانستان در شهر دبی به مصاف تیم ملی راگبی کشورهای امارات متحده عربی، ایران و لبنان قرار گرفته است.

Image caption راگبی از ورزش‌هایی‌است که اخیرا راه خود را به افغانستان باز کرده است.

این مقام ورزش افغانستان گفت که تیم ملی راگبی مرکب از۱۰ نفر است که شش نفر آنان از افغانستان و چهار نفر آنان از مهاجرین افغان خارج از کشور انتخاب شده‌اند.

او افزود که انتخاب تیم ملی راگبی افغانستان در یک سری مسابقات فشرده در شهر کابل پایتخت افغانستان با مشارکت تیمهای از ولایت‌ها و باشگاه‌های مستقل ورزشی شهر کابل انتخاب شدند.

آقای جلال توضیح داد که در ابتدایی تاسیس، یک مربی هندی آموزش تیم ملی افغانستان را به عهده داشت ولی اکنون مربیان افغان توانمندی هدایت تیم ملی راگبی افغانستان را دارند.

او از افزایش علاقه مندی به این ورزش ابراز خرسندی کرده و گفت که تعداد از نهادهای مستقل و بخصوص بانکهای خصوص اظهار علاقه مندی کرده‌اند که ازتیمهای راگبی در افغانستان حمایت مالی کنند که این روند می‌تواند به رشد این ورزش کمک کند.

آقای جلال تاکید کرد که علاوه بر تیم ملی، تیم‌های زیر ۱۶ سال و ۱۹ سال راگبی افغانستان نیز تشکیل شده و چندی قبل این تیم برای مسابقات برون مرزی به کشور پاکستان سفر کرده بود.

مطالب مرتبط