اداره امنیت ملی افغانستان: جلاد طالبان در ولایت پکتیکا دستگیر شد

Image caption هرچند شریف خان در این ویدئو ظاهراً آرام به نظر می‎رسد، اما هنوز به درستی مشخص نیست که او تحت چه شرایطی این "اعترافات" را به زبان آورده است

اداره امنیت ملی افغانستان گفته که ماموران این اداره سازمان دهنده حملات انتحاری و "جلاد" گروه طالبان در ولایت پکتیکا را بازداشت کرده است.

این فرد که شریف خان نام دارد، در روستای خیبر ولسوالی/شهرستان "یوسف خیل" ولایت پکتیکا در جنوب شرق افغانستان دستگیر شده و به اتهاماتی که علیه او مطرح شده، "اعتراف" کرده است.

بر اساس اطلاعیه‎ای که اداره امنیت ملی به رسانه‎ها فرستاده، شریف خان به دستور یک فرمانده طالبان به نام ملا عبدالرحمان چونی، یک مامور پلیس را با کارد قصابی سر بریده است.

به گزارش امنیت ملی، این عضو گروه طالبان گفته که چندین عملیات انتحاری را در ولسوالی یوسف‎خیل سازماندهی کرده است.

در این اطلاعیه همچنین از قول شریف خان آمده که ملا عبدالرحمان و یک عضو دیگر گروه طالبان به نام مولوی مدنی به کودکان و بمبگذاران انتحاری تجاوز جنسی می‎کنند.

در ویدئویی که اداره امنیت ملی به همراه این اطلاعیه به رسانه‎ها فرستاده، شریف خان به قتل مامور پلیس مورد نظر "اعتراف" می‎کند و می گوید که او را در حالی که دست‎هایش بسته بود، کشته است.

او در مورد تجاوز جنسی به کودکان توسط دو عضو دیگر گروه طالبان هم اطلاعاتی ارائه کرده است.

با این همه، هرچند شریف خان در این ویدئو ظاهراً آرام به نظر می‎رسد، اما هنوز به درستی مشخص نیست که او تحت چه شرایطی این "اعترافات" را به زبان آورده است.

پیش از این یک عضو دیگر گروه طالبان که در هرات بازداشت شده بود، در اعترافات مشابهی گفته بود که فرماندهان گروه طالبان به بمبگذاران جوان تجاوز جنسی می‎کنند.

طالبان اعترافات او را تکذیب کرده بودند.

مطالب مرتبط