رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال از کابل دیدار خواهد کرد

Image caption دیدار سپ بلاتر از افغانستان اولین دیدار یک رئیس فیفا از افغانستان خواهد بود

فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرد که سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) از کابل پایتخت این کشور دیدار خواهد کرد.

براساس اعلام فدارسیون افغانستان بلاتر در دیدار با رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان از رشد فوتبال و دستاوردهای این رشته ورزشی در افغانستان ابراز خرسندی کرده و گفته که برای بررسی وضعیت فوتبال افغانستان به این کشور سفر می‌کند.

با توجه به اینکه پشینه فوتبال افغانستان به سالهای قبل از ۱۳۲۰ می رسد ولی تاکنون هیج رئیس فیفا از این کشور دیدار نکرده است.

سفر بلاتر به کابل دستاورد بزرگی برای این رشته ورزشی در افغانستان تلقی می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان و هیات ارشد فیفا شب جمعه ۱۷ عقرب/آبان به صورت مشترک شاهد برگزاری دور نهای رقابت جهانی فوتبال نوجوانان زیر سن ۱۷ سال در کشور امارات متحده عرب، در شهر دبی خواهند بود.

در بازی نهایی فوتبال زیر سن ۱۷ سال تیم‌های کشورهای مکزیک و نیجریه به مصاف هم خواهند رفت تا تکلیف جام قهرمانی این دور از رقابتها مشخص شود.

افغانستان در جام جهانی ۲۰۱۳ زیر ۱۷ سال امارات که شروع بازیهای آن در ۲۵ قوس / مهر در شهر دبی کلید خورد، نماینده‌ای نداشت.

مسابقات جام جهانی فوتبال زیر هفده سال، از سال ۱۹۸۵ و هر دو سال یکبار برگزار می‌شود. در ۱۴ دوره گذشته هشت کشور شوروی(سابق)، نیجریه، غنا، عربستان سعودی، فرانسه، مکزیک، سوئیس و برزیل موفق به فتح این مسابقات شده‌اند در این میان نیجریه و برزیل با سه قهرمانی، پر افتخار‌ترین تیم‌های این مسابقات هستند.

سپتامبر سال جاری میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، از کابل دیدار و در این سفر اعلام کردکه این اتحادیه و فوتبال اروپا برای رشد فوتبال افغانستان، فدراسیون فوتبال افغانستان را حمایت می‌کند.

او بعد از ورود به کابل به ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان رفت و با شوت توپ فوتبال در میان ده‌ها فوتبالیست دختر و پسر افغان، حمایت خود را از فوتبال افغانستان اعلام کرد.

مطالب مرتبط