پلیس: یک بمب‌گذار انتحاری در قندوز از پا درآمد

Image caption آقای حسینی گفت که بمب‌گذار کمربند انتحاری داشت

پلیس قندوز از کشته شدن یک بمب‌گذار انتحاری خبر داده که قصد داشته که کمربند انتحاری خود را در مراسم عروسی یکی از فرماندهان محلی پلیس منفجر کند.

سرور حسینی سخنگوی پلیس قندوز به بی‌بی‎سی فارسی گفت که بمب‌گذار کمربند انتحاری داشت و در نزدیک یک پاسگاه پلیس در ولسوالی دشت ارچی هدف شلیک ماموران پلیس قرار گرفت و از پا درآمد.

او افزود که در نزدیک این پاسگاه مراسم عروسی هم برگزار بود.

پشتر غلام‎مصطفی محسنی فرمانده پلیس قندوز گفته بود که بمب‌گذار قصد داشت کمربند انتحاری خود را در میان مهمانان عروسی برادر یک فرمانده پلیس محلی منفجر کند.

آقای حسینی گفت که در این رویداد یک مامور پلیس زخمی شده است.

ولایت قندوز ناآرام‎ترین ولایت شمالی افغانستان است. گروه‌های شورشی و از جمله طالبان و حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار در آن نفوذ دارند.

Image caption سخنگوی پلیس قندوز گفته که پسر برادر حکمتیار یک مامور پلیس را با خودرو حامل خود و یک غیرنظامی را به ضرب گلوله کشت

چهار روز پیش پلیس قندوز از بازداشت فردی خبر داد که گفت قصد داشته اسدالله عمرخیل رئیس کمیته صلح این ولایت را ترور کند.

به گفته پلیس، این فرد به تازگی از پاکستان بازگشته بود.

از سوی دیگر، پلیس قندوز چهار روز پیش از دستگیری صلاح‎الدین حکمتیار، برادرزاده گلبدین حکمتیار به اتهام "زنا" و قتل دو تن خبر داد.

سخنگوی پلیس قندوز گفته که پسر برادر آقای حکمتیار در ولسوالی امام صاحب یک مامور پلیس را با خودرو حامل خود و یک غیرنظامی را به ضرب گلوله کشت و از منطقه فرار کرد.

آقای حسینی گفته است که صلاح الدین حکمتیار در حال فرار بود که خودرو حامل او واژگون شد و به دنبال آن به همراه یک محافظش توسط پلیس دستگیر شد.

قندوز زادگاه گلبدین حکمتیار است.

مطالب مرتبط