مشاور سابق شورای کریکت افغانستان: رئیس شورا به دهنم با مشت زد

عکس از وبسایت شورای کریکت افغانستان
Image caption شهزاده مسعود مشاور حامد کرزی رئیس جمهوری، ریاست شورای کریکت افغانستان را به عهده دارد

مشاور مطبوعاتی رئیس شورای کریکت افغانستان مدعی شده که به دنبال انتقاد از نحوه مدیریت این اداره، مورد ضرب و شتم رئیس آن قرار گرفته است.

شهزاده مسعود مشاور حامد کرزی رئیس جمهوری، ریاست شورای کریکت افغانستان را به عهده دارد.

عبدالفتاح یاسر گفته که اخیرا در صفحه فیسبوک و یک وبسایت خبری از "ضعف مدیریت" شهزاده مسعود، رئیس شورای کریکت انتقاد کرده، اما آقای مسعود با حمله فیزیکی به انتقادهای او پاسخ داده است.

آقای یاسر با سر و صورت خون آلود به دفتر بی‎بی‎سی در کابل آمد و مدعی شد که در پی انتشار انتقادهای تندش علیه رئیس و مقام‌های ارشد شورای کریکت، مورد ضرب و شتم آقای مسعود قرار گرفته است.

او که اخیراً از سمتش برکنار شده، افزود: "وزیر (آقای مسعود) مرا خائن گفت و به دهنم با مشت زد... سرم و دهانم شکسته است."

مسئول پیشین مطبوعاتی شورای کریکت افغانستان تاکید کرد که اسناد و مدارکی دال بر "فساد و ضعف مدیریت" در اداره کریکت به دست دارد و آنها را به مراجع قانونی ارائه خواهد کرد.

اما شهزاده مسعود به بی‎بی‎سی گفت که این کارمند پیشین اداره خود را ضرب و شتم نکرده و او را به دلیل "ناکارآمدی" از کارش برکنار کرده است.

آقای مسعود گفت: "ادعای او کاملا بی‎بنیاد است. ادعای او و این که به یخن (یقه) من دست انداخته، نشان دهنده آن است که او اصلا از گذشته عقده داشته است."

او تاکید کرد که مقام او به عنوان مشاور رئیس جمهوری و رئیس شورای کریکت ایجاب نمی‎کند که با یک مامور برکنار شده اداره تحت امرش به صورت فیزیکی درگیر شود.

Image caption آقای یاسر مدعی است که شهزاده مسعود او را مورد ضرب و شتم قرار داده است

آقای مسعود افزود وقتی که به دکان عکاسی آقای یاسر رفت، یاسر دست به یخنش انداخت و در مقابل، برادر آقای مسعود او را هل داد و شماری از قابهای عکس از قفسه‌های عکاسی به سر و صورت یاسر خورد و سرش را زخمی کرد.

عبدالفتاح یاسر به دنبال برکناری از اداره کریکت، به شغل عکاسی رو آورد و در دفتری کوچک در کابل مشغول شد. او در گذشته با چند رسانه خصوصی در کابل به عنوان خبرنگار کار کرده است.

بصیر عزیزی سخنگوی، دادستانی کل افغانستان می‎گوید که اگر اتهامی در مطالب آقای یاسر مطرح شده باشد، باید بررسی آن به نهادهای قانونی واگذار می‎شد.

رسیدگی به تخلفات رسانه‎ای مسئولیت کمیسیون ویژه‎ای است که قانون تشکیل آن را در چهارچوب وزارت اطلاعات و فرهنگ پیش‎بینی کرده، اما در حال حاضر این کمیسیون به دلایلی وجود ندارد.

مطابق قانون، اگر این کمیسیون در پی بررسی پرونده تخلفات رسانه‎ای تشخیص دهد که جرمی صورت گرفته، موضوع را به دادستانی کل کشور ارجاع می‎دهد.

کریکت افغانستان در سال‌های اخیر دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای داشته است و اخیرا تیم ملی کریکت افغانستان راه خود را به جام جهانی کریکت ۲۰۱۵ در استرالیا باز کرد.