۱۴ شورشی و دو کودک در افغانستان کشته شدند

Image caption دو کودک در انفجار مین کنار جاده‌ای در ولایت فراه کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند

در چهار اتفاق جداگانه در نقاط مختلف افغانستان دو کودک و ۱۴ تن از افراد مربوط به گروه طالبان کشته شدند.

عبدالرحمان ژوندی سخنگوی والی فراه اعلام کرد که به اثر انفجار یک مین کنار جاده‌ای در ولایت فراه در جنوب افغانستان دو کودک کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

آقای ژوندی به بی‌بی‌سی گفت که این مین در زیر یک ُپل در روستای مسوا، ولسوالی پشت‌رود کارگذاری شده بود که حوالی ساعت ۱۱ ظهر به وقت محلی منفجر شد.

آقای ژوندی افزود که همه‌ای کودکان قربانی این حادثه دانش‌آموز یک مدرسه بودند که بعد از ختم ساعات درسی درحال برگشت به سوی خانه‌های شان، هدف مین قرار گرفتند.

علاوه بر آن مقام‌های امنیتی ولایت قندهار در جنوب افغانستان اعلام کردند که در یک درگیری مسلحانه میان شورشیان و نیروهای پلیس هفت تن از افراد مربوط به گروه طالبان کشته شده‌اند.

ضیا‌الرحمان سخنگوی پلیس ولایت قندهار با تایید این خبر گفت که بامداد امروز هفت طالب به ساختمان فرماندهی پلیس ولسوالی ریگستان ولایت قندهار حمله کردند و توسط نیروهای پلیس از پا در آمدند.

در سه حمله جداگانه هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای ناتو در ولایت‌های شرقی کنر و نورستان، نیز هفت تن دیگر از افراد مربوط به گروه طالبان کشته شده‌اند.

مقامات محلی تایید کرده‌اند که این حملات در ولسوالی‌های شیگل و غازی آباد این دو ولایت رخ داده و به غیر نظامیان در این حمله آسیب نرسیده است.

مطالب مرتبط