کابل شش روز آینده تعطیل عمومی اعلام شد

Image caption جرگه مشورتی از پنجشنبه آینده به کار خود آغاز می کند

شورای وزیران افغانستان به مناسبت برگزاری لویه جرگه مشورتی، روزهای سه‌شنبه تا یکشنبه آینده را در کابل تعطیل عمومی اعلام کرده است.

ایمل فیضی سخنگوی رئیس جمهوری در صفحه فیسبوک خود نوشته که شورای وزیران در جلسه امروز (۲۷ عقرب/آبان) خود این تعطیلی را تصویب کرد.

آقای فیضی نوشته است: "بر اساس تصویب جلسه شورای وزیران بخاطر برگزاری لویه جرگه مشورتی، از سه‌شنبه ۲۸ عقرب الی یکشنبه ۳ قوس (آذر) در کابل تعطیل عمومی اعلان گردید."

لویه جرگه پنجشنبه آینده (۳۰ عقرب) با حضور ۲۵۰۰ نفر برای مشورت درباره توافقنامه امنیتی بین کابل و واشنگتن به کار آغاز می‎کند و قرار است تا روز یکشنبه آینده به کارش پایان دهد.

تدابیر سنگین امنیتی در اطراف محل برگزاری جرگه در دانشگاه پلی‌تکنیک در غرب کابل، رفت و آمد عادی مردم را در خیابانها مختل کرده است.

از روز شنبه گذشته که یک بمبگذار انتحاری یک خودرو حامل سربازان ارتش را در محل نزدیک به دانشگاه پلی‌تکنیک هدف قرار داد، تدابیر امنیتی در محلات نزدیک به این دانشگاه تشدید یافته است.

Image caption در انفجار روز سه شنبه سیزده نفر کشته شدند

در این انفجار ۱۳ تن کشته و ۲۹ نفر دیگر زخمی شدند که بیشتر این قربانیان غیرنظامی بودند.

از دو روز به این سو، تردد از خیابان مقابل محل برگزاری جرگه متوقف شده است.

این خیابان یکی از دو خیابانی است که شرق و غرب شهر کابل را با هم وصل می‌کند.

حالا همه تردد بین شرق و غرب کابل از طریق خیابان دهمزنگ صورت می‎گیرد و ترافیک سنگین در این محل هم شکایت مردم را درآورده است.

حالا دولت برای کاهش تردد و ترافیک و تسهیل اجرای تدابیر امنیتی و همچنین به عنوان بخشی از این تدابیر، ادارات دولتی و غیردولتی را در کابل تعطیل کرده است.