دو دختر نوجوان در شمال افغانستان مورد تجاوز قرار گرفتند

Image caption پلیس بغلان از مورد تجاوز قرار گرفتن دو دختر نوجوان در این ولایت خبرداد

جاوید بشارت سخنگوی پلیس ولایت بغلان در شمال افغانستان تایید کرد که دو دختر ۹ سال و ۱۵ توسط شماری از مردم محل مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.

او به خبرنگار بی‌بی‌سی توضیح داد که روز گذشته در ولسوالی بورکه این ولایت در ابتدا یک دختر ۹ ساله توسط یک مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

آقای بشارت افزود که خانواده این دختر ۹ ساله وقتی از ماجرا با خبر شدند به خانه فردی که مرتکب این جرم شده بود، یورش بردند و دختر ۱۵ ساله این خانواده را مورد تجاوز جنسی قرار دادند.

او تاکید کرد که مردی که به دختر ۹ ساله تجاوز کرده بازداشت و چهار نفر دیگر که مرتکب جنایت دوم شده اند نیز اکنون در بازداشت پلیس هستند.

آقای بشارت افزود که دو زن به دلیل اینکه در شناسایی دختر ۱۵ ساله و همدستی با تجاوز کنندگان نیز بازداشت شده اند.

بدترین حادثه بدرفتاری با زنان در این ولایت قضیه سحرگل است که در ژانویه سال ۲۰۱۲، او را پلیس پس از شش ماه زندان خانگی از زیر زمین یک خانه بیرون آورد.

در گزارش‌ها آمده است که این دختر رنج دیده حدود شش ماه در یک اتاق تاریک در شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان در شمال افغانستان زندانی بوده است.

سحر گل زمانی که تنها ۱۴ سال سن داشت با یک مرد ۳۰ ساله ازدواج کرده و گفته شده که در این مدت به دلیل تن ندادن به تن فروشی، از سوی شوهر و خانواده او به شدت شکنجه شده است.

خبر شکنجه سحرگل در محافل رسانه‌ای و حقوق بشری افغانستان بازتاب گسترده ای داشته و نهادهای مختلف از دولت افغانستان خواسته‌اند که به وضعیت سحرگل رسیدگی کند و برای دستگیری عاملان شکنجه او تلاش جدی به خرج دهد.

مطالب مرتبط