ترتیب نام نامزدان ریاست جمهوری افغانستان در برگه‌های رای دهی مشخص شد

Image caption یازده نفر برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نامزد هستند

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در یک قرعه‌کشی، ترتیب نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را در برگه‌های رای دهی مشخص کرد.

نشان انتخاباتی نامزدان پیش از این در زمان ثبت نام تعیین شده بود.

قرعه کشی ترتیب نام ها در برگه‌های رای دهی، امروز در حضور شماری از نامزدان، نماینده های آنها و نهادهای مدنی انجام شد.

یوسف نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت که بر اساس ترتیبی که امروز مشخص شد، اسامی و تصاویر نامزدان در برگه‌های رای دهی چاپ خواهد شد.

فهرست نهایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تاریخ ۲۹ عقرب/آبان اعلام شد.

نام داوود سلطانزوی که از فهرست ابتدایی نامزدان حذف شده بود، به اساس فیصله کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی به فهرست نهایی افزوده شد و شمار نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به یازده نفر رسید.

۲۷ نفر خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام کرده بودند که شماری از آنها از فهرست ابتدایی حذف شده بودند.

همچنان قرعه کشی برای ترتیب نام نامزدان انتخابات شوراهای ولایتی در برگه‌های رای دهی نیز امروز انجام شد.

به اساس فهرست نهایی اعلام شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، ۲۷۱۳ نفر نامزد انتخابات شوراهای ولایتی هستند که از این جمله ۳۰۸ نفر آن زنان هستند.

تعیین موقعیت نام نامزدان در برگه‌های رای دهی، رای دهندگان را کمک خواهد کرد تا به سادگی نامزد مورد علاقه شان را پیدا و انتخاب کنند.

کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که با اجرای این مرحله، یک قدم دیگر برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در افغانستان به پیش گذاشته شد.

مطالب مرتبط