عضو مجلس افغانستان در نتیجه حمله انتحاری زخمی شد

Image caption حمیدالله توخی عضو مجلس افغانستان، پیشتر در جبهات مجاهدین بر علیه طالبان فعالیت کرده ست

یک عضو مجلس نمایندگان افغانستان در نتیجه حمله انتحاری زخمی شده است.

پلیس کابل تایید کرده است که یک حمله کننده انتحاری وارد خانه حمیدالله توخی نماینده ولایت زابل در مجلس نمایندگان افغانستان شده و خود را منفجر کرده است.

ژنرال ظاهر فرمانده پلیس ولایت کابل به بی‌بی‌سی گفت که آقای توخی از ناحیه صورت زخمی شده و به همراه دو تن از همراهانش به بیمارستان منتقل شده است.

عامل انتحاری مواد انفجاری را در کلاه خود جاسازی کرده بود و پس از بازرسی توسط محافظان حمیدالله توخی، وارد خانه او شده و خود را منفجر کرده است.

حمله انتحاری در خیابان سوم محله بهارستان، از نواحی مسکونی شهر کابل، حوالی ساعت چهارونیم عصر به وقت محلی اتفاق افتاده است.

تا هنوز مسئولیت این رویداد را فرد و یاهم گروهی به عهده نگرفته است.

آقای توخی در جبهات مربوط مجاهدین فعالیت کرده و همچنین از سال ۱۳۷۱ خورشیدی تا فروپاشی گروه طالبان، عضو "دوره مقاومت بر ضد طالبان" بوده است.

او همچنین به عنوان والی ولایت‌های زابل و میدان وردک کار کرده است.

انجام حملات انتحاری با استفاده از جاسازی بمب در دستار و نقاط مخفی بدن پیشتر هم اتفاق افتاده و از تاکتیک‌های جنگی مخالفان مسلح دولت افغانستان بوده است.

پیش از این در سپتامبر ۲۰۱۱ برهان‌الدین ربانی رئیس شورای عالی صلح افغانستان توسط مردی که بمب را در دستار/عمامه‌اش جاسازی کرده بود کشته شد.

اسدالله خالد رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان نیز در دسامبر ۲۰۱۲، هدف حمله فردی قرار گرفت که بمب را در مقعد خود مخفی کرده بود.

خشونت‌های روز جمعه

در نتیجه حمله انتحاری در نزدیکی اداره امنیت ملی در لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند فرد مهاجم همراه با یک تن دیگر کشته شده است.

همچنین در حمله انتحاری دیگری در روستای غره در ولسوالی دامان ولایت قندهار که هدف آن نیروهای ناتو بود، فرد مهاجم کشته شده است. جزئیات بیشتر در مورد این خبر هنوز در دست نیست.

مطالب مرتبط