انفجار انتحاری در میدان‎وردک چهار کشته و ۱۹ زخمی بجا گذاشت

Image caption آقای خوگیانی گفت که فرد بمبگذار ساعت شش بامداد دست به حمله زد

عطاءالله خوگیانی سخنگوی والی میدان‌وردک در مرکز افغانستان گفته که در پی انفجار انتحاری در ولسوالی 'نرخ' چهار پلیس کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.

آقای خوگیانی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که فرد بمبگذار ساعت شش صبح امروز، ۱۱ قوس/آذر، موتر/خودرو بمبگذاری شده حامل خود را در نزدیک ساختمان مقر فرماندهی پلیس نرخ منفجر کرد.

به گفته سخنگوی والی میدان‌وردک، سه تن از افرادی که در این انفجار کشته شدند، افسر و یک نفر دیگر مامور پلیس بودند و زخمیان این رویداد شامل ۱۷ مامور امنتی و دو کودک می‎شود که وضعیت چهار تن آنها "وخیم" است.

عطاءالله خوگیانی همچنین گفت که در این انفجار ساختمان فرماندهی پلیس و شماری از ساختمان‌های نزدیک به آن و از جمله یک خانه آسیب دیده است.

او افزود که این دو کودک زخمی در همین خانه زخمی شدند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت سازماندهی این انفجار را به عهده نگرفته، اما مقام‌های دولتی آن را به گروههای شورشی نسبت می‌دهند.

گروه طالبان و حزب اسلامی از گروه‌هایی هستند که در ولایت میدان‌وردک نفوذ دارند و هر از گاهی دست به اقدام‌های مسلحانه می‌زنند.

برخی از مناطق ولایت میدان‌وردک از ناامن‌ترین مناطق نزدیک به کابل، پایتخت، شمرده می‌شوند.

دو شاهراهی که کابل را با مناطق مرکزی و جنوبی کشور وصل می‌کند، از این ولایت می‌گذرد و مسافران همواره از ناامنی در راه‌ها شکایت کرده‌اند.

مطالب مرتبط