' شش موشک از پاکستان به ولایت کنر شلیک شد'

Image caption موشک‌پرانی در چند مورد تظاهرات معترضان را در کابل و برخی شهرهای شرقی افغانستان به دنبال داشته است

پلیس ولایت کنر در شرق افغانستان اعلام کرده که شش فروند موشک که شب گذشته از پاکستان شلیک شده به یک محله روستایی این ولایت فرود آمده است.

عبدالحبیب سیدخیل فرمانده پلیس کنر به بی‌بی‌سی گفت که این موشک‌ها شب گذشته به یک محل غیرمسکونی در ولسوالی دانگام اصابت کرده و تلفاتی در پی نداشته است.

مقام‌های این ولایت پیشتر گفته بودند که نزدیک به ۴۰ موشک دیگر در روزی که محمدنواز شریف نخست وزیر پاکستان به کابل سفر کرد و یک روز پیش از آن به این ولایت فرود آمد که آنها هم از پاکستان شلیک شده بود.

مقام‌های افغان در سال‌های اخیر هر از گاهی از شلیک موشک از پاکستان به شرق افغانستان خبر داده‌اند و این مساله در مواردی منجر به تیرگی روابط این دو کشور شده است.

اما منتقدان حکومت حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان می‌گویند که دولت افغانستان به شلیک این موشک‌ها واکنش مناسبی نشان نداده است و آنچه که مقام‌ها در این مورد گفته‌اند عمدتا برای فرونشاندن اعتراض‌های داخلی بوده است.

شلیک موشک از پاکستان در چند مورد تظاهرات معترضان را در کابل و برخی شهرهای شرقی افغانستان به دنبال داشته است.

اما دولت پاکستان همواره گفته است که هدف این موشک ها مواضع شورشیان و طالبان پاکستانی است که در مناطق مرزی میان دو کشور مستقر هستند.

براساس یک خبر دیگر، مسئولان آموزش و پرورش در ولایت کنر گفته‌اند که مردان مسلح یک مکتب/مدرسه را در ولسوالی "اسمار" این ولایت به آتش کشیده‌اند.

مسئولان گفته‌اند که این مکتب، که در آن بیش از چهار صد دانش‌آموز دختر و پسر آموزش می‌بینند، دیشب در آتش سوخت و چند خانه‌ای که در نزدیکی آن بود نیز آسیب دیده‌اند.

پیش از این در چنین مواردی مقام‌های دولتی گروه طالبان را به دست داشتن در خرابکاری مدارس متهم می‌کردند، اما این بار مسئولان به رسانه‌ها گفته‌اند که طالبان در این ولایت مخالفتی با مکتب ندارند.

تا حال هیچ فرد یا گروهی مسئولیت به آتش کشیدن این مکتب در ولسوالی اسمار را به عهده نگرفته است.

مطالب مرتبط