شروع مسابقات فوتبال ساحلی پایتخت افغانستان

Image caption 'در زمستان سال گذشته تیم ملی ساحلی افغانستان یک هفته روی زمین پوشیده از برف تمرین کرد'

روح الله رستگار، رئیس کمیته فوتبال ساحلی افغانستان اعلام کرد که دومین دور مسابقات فوتبال ساحلی کابل با اشتراک ۱۶ تیم دیروز در پایتخت آغاز شد.

او افزود که دراین رقابتها ۱۶ تیم اشتراک دارند که در گروه‌های چهار تیمی برای ده روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و قراراست که در این رقابتها ۲۰ چهره برتر برای تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان انتخاب شوند.

آقای رستگار تاکید کرد که در این رقابتها چهار تیم برای لیگ برتر فوتبال ساحلی نیز شناسایی خواهد شد.

او افزود که در دور اول مسابقات فوتبال ساحلی افغانستان که قبلا برگزار شده بود چهار تیم جواز حضور در لیگ برتر فوتبال ساحلی را یافته‌اند.

افغانستان کشور محصور در خشکی و فاقد ساحل است ولی آقای رستگار به بی‌بی‌سی گفت که این کمیته تلاش دارد تا در سال ۲۰۱۴ میلادی اولین استادیوم فوتبال ساحلی را به ظرفیت دو هزار تماشاچی، با کمک فدراسیون فوتبال افغانستان و فدراسیون بین المللی فوتبال،فیفا، در کابل احداث کند.

Image caption رستگار: در دور اول مسابقات فوتبال ساحلی چهار تیم لیگ برتر انتخاب شدند

او با اشاره به اینکه تیم فوتبال ساحلی افغانستان از سال ۲۰۱۲ فعالیت خود را در این کشور آغاز کرده، افزود که در آغاز سال جاری میلادی تیم فوتبال ساحلی افغانستان توانست در میان ۱۶ تیم برتر فوتبال ساحلی آسیا قرار گیرد.

آقای رستگار در ادامه تاکید کرد که در این مسابقات افغانستان با کشور میزبان قطر، عربستان سعودی، عمان و استرالیا هم گروه بود، که افغانستان توانست قطر و عربستان را شکست دهد ولی بازی را به تیم ملی استرالیا و عمان واگذار کرد.

او با اشاره به اینکه، اگر افغانستان موفق به شکست استرالیا می‌شد به جام جهانی فوتبال ساحلی راه می‌یافت، گفت:" اکنون تیم فوتبال ساحلی افغانستان برای مسابقات آسیایی که قرار است سال ۲۰۱۴ در تایلند برگزار شود خود را آماده می‌کند."

باشگاه فوتبال ساحلی افغانستان تاکنون محدود به کابل بوده اما قرار است که کمیته فوتبال ساحلی، این رشته ورزشی را در هفت شهر درجه اول افغانستان گسترش دهد.

کمیته فوتبال ساحلی از ابتدای سال ۲۰۱۲ فعالیت خود را بطور رسمی در کابل آغاز کرد و توانست به رقابت‌های بازی‌های ساحلی آسیا راه یابد.

براساس اعلام کمیته فوتبال ساحلی در زمستان سال گذشته تیم ملی ساحلی افغانستان یک هفته روی زمین پوشیده از برف تمرین‌کرد.

اولین دور مسابقات فوتبال ساحلی آسیا در سال ۲۰۰۸ در اندونزی و دومین دور در سال ۲۰۱۰ در عمان برگزار شد. افغانستان در این دو بازی نماینده‌ای نداشت و در سومین دور که سال ۲۰۱۲ در شهر هایانگ چین برگزار شد، اولین بار تیم افغانستان نیز در این دیدار حضور یافت.

مطالب مرتبط