حمله انتحاری به مرکز تدارکات نیروهای آمریکایی در شرق افغانستان

Image caption ولایت ننگرهار در شرق افغانستان از ولایتهای نا آرام افغانستان به حساب می‌آید

مقامات محلی در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کردند که صبح امروز، چهارشنبه، حمله کنندگان انتحاری به یک مرکز تدارکات نیروهای آمریکایی در محله تورخم در مرز پاکستان حمله کردند.

مسئولان امنیتی ولایت ننگرهار گفته‌اند که در این حمله یک سرباز پلیس افغان کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

آقای احمد ضیا عبدالزی سخنگوی والی ولایت ننگرهار به ببرک میاخیل خبرنگار بی‌بی‌سی گفته است که در حمله به این محل، سه کارمند یک شرکت خصوصی امنیتی نیز زخمی شده‌اند.

این حادثه در یک مرکز تسهیلاتی نیروهای آمریکایی که خودورهای این نیروها در این مرکز پارک و از افغانستان به خارج از این کشور انتقال داده می‌شدند، رخ داده است.

مسئولیت تامین امنیت این مرکز را یک شرکت امنیتی خصوصی به عهده دارد.

سخنگوی والی ولایت ننگرهار می‌گوید که درگیری میان حمله کنندگان انتحاری و نیروهای امنیتی برای چندین ساعت ادامه داشت و اکنون پایان یافته است.

او افزود که این حمله کنندگان با استفاده از یونیفورم نیروهای امنیتی افغان دست به حمله زده بودند و تاکنون مشخص نیست که تعداد آنان چند نفر بوده‌است.

نیروهای آیساف در حوزه شرق افغانستان وقوع این رویداد را تایید کرده و گفته که سه حمله کننده انتحاری در این رویداد کشته شده‌اند. این نیروها در صفحه توییتر خود نوشته‌اند که حمله طالبان بی‌اثر بود و هیچ سرباز آیساف در این حمله کشته نشده‌است.

شاهدان عینی به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته اند که اکنون نیز دود ناشی از انفجار فضایی منطقه را پوشانده‌است.

یکی از نیروهای پلیس مرزی افغانستان که خواسته از او نام برده نشود به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته که سه حمله کننده انتحاری به این مرکز حمله کردند.

این منبع افزوده که در این حمله تعداد زیادی از کامیون و خودروهای زرهی نیروهای بین المللی منهدم شده است.

طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته و گفته است که در این عملیات نیروهای بین‌المللی مستقر در محل و افغان متحمل خسارت جانی و مالی فراوانی شدند.

دوماه پیش نیروهای مخالف دولت افغانستان حمله مشابهی را در این مرکز انجام داد که خسارت مالی را به بار آورد.

روز دوشنبه گذشته نیز یک حمله انتحاری در منطقه مرزی تورخم در شرق افغانستان روی داد که تلفات را در پی‌نداشت.

مطالب مرتبط