هشدار به نامزدان ریاست جمهوری افغانستان

Image caption انتخابات ریاست جمهوی افغانستان شانزدهم حمل/فروردین برگزار می‌شود.

کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان به نامزدان ریاست جمهوری این کشور هشدار داد که پیش از آغاز زمان رسمی مبارزات انتخاباتی، تبلیغات نکنند.

نادر محسنی سخنگوی این کمیسیون امروز در یک نشست خبری گفت که شماری از نامزدان انتخابات به خصوص نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، دست به اقدامات تبلیغاتی زده اند و گویا مبارزات انتخاباتی را آغاز کرده اند.

او به طور نمونه از برگزاری محافلی خاص و سفرهای ولایتی از سوی این تیم‌های انتخاباتی یاد کرد.

آقای محسنی گفت: "هشدار می‌دهیم که نامزدان انتخابات ریاست جمهوری فعالیت‌های شان را مطابق قانون عیار سازند اگرنه کمیسیون نام آنها را افشا خواهد کرد و با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت."

Image caption مبارزات انتخابات رسما به تاریخ سیزدهم دلو/بهمن شروع می‌شود

مطابق جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات، مبارزات انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از تاریخ سیزدهم دلو/بهمن آغاز و ۴۸ ساعت قبل از برگزاری انتخابات پایان می‌یابد.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان در شانزدهم حمل/فروردین برگزار می‌شود.

آقای محسنی همچنین از رسانه‌ها خواست تا مطابق به اصول و قواعد، به انتشار گزارش‌های انتخاباتی بپردازند زیرا دیده شده که شماری از آنها در مبارزات انتخاباتی سهم دارند.

به اساس فهرست نهایی اعلام شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، شمار نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به یازده نفر و شمار نامزدان انتخابات شوراهای ولایتی این کشور به ۲۷۱۳ نفر می‌رسد.

مطالب مرتبط