حمله انتحاری به کاروان نیروهای خارجی در کابل جان سه سرباز خارجی را گرفت

Image caption در این رویداد یک موتر مربوط کاروان نیروهای خارجی تخریب شده است

یک حمله کننده انتحاری، خود را در مسیر کاروان نیروهای خارجی در شرق کابل منفجر کرده است.

مقام های پلیس کابل می‌گویند که این رویداد حوالی ساعت ۱ ظهر به وقت محلی اتفاق افتاده و هدف حمله کننده انتحاری نیروهای خارجی بوده است.

حشمت‌ ستانکزی سخنگوی پلیس کابل به بی‌بی‌سی گفت که این حمله انتحاری با استفاده از یک موتر (خودرو) مملو از مواد انفجاری در مسیر کاروان نیروهای خارجی در نزدیک گمرک کابل انجام شده است.

مرکز فرماندهی نیروهای حافظ صلح و یاری به امنیت (آیساف) این رویداد را تایید کرده و گفته که سه سرباز مربوط نیروهای آیساف در جریان این حمله انتحاری کشته شده اند.

در خبرنامه نیروهای آیساف آمده که این سربازان در جریان آتش سوزی یکی از موترهای مربوط نیروهای خارجی جان داده اند. هویت سربازان کشته شده هنوز مشخص نیست.

از سوی دیگر سخنگوی پلیس کابل گفت که به اساس گزارش های ابتدایی، دست کم شش غیرنظامی هم در این رویداد زخمی شده اند.

قربانیان این رویداد به بیمارستان منتقل شده اند.

آقای ستانکزی همچنین گفت که در این رویداد یک موتر مربوط نیروهای خارجی تخریب شده است .

تصاویری که رسانه های محلی از محل رویداد پخش کرده اند، کاروان نظامی نیروهای خارجی را نشان می دهد که در مقابل موتر منهدم شده عامل انتحاری توقف کرده اند.

در اطراف محلی که این انفجار اتفاق افتاده تعدادی از پایگاه های نیروهای خارجی و ارتش افغانستان و همچنین شماری از دفاتر نهادهای بین المللی قرار دارند.

رسانه های محلی از محل رویداد گزارش کرده اند که تعداد زیادی نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای خارجی محل رویداد را به محاصره خود در آورده اند.

گروه طالبان مسئولیت انجام این حمله انتحاری را به عهده گرفته و گفته است که در این انفجار تلفات سنگینی به نیروهای خارجی وارد کرده است.

مطالب مرتبط