طالبان کشته شدن 'فرماندهان' این گروه را تکذیب کرد

Image caption طالبان کشته شدن تعداد زیادی از فرماندهان خود را در شهر کویته پاکستان رد کرد

گروه طالبان با ارسال خبرنامه ای به رسانه ها کشته شدن تعدادی زیادی از فرماندهان خود در شهر کویته پاکستان را تکذیب کرد.

این گروه فقط تایید کرده است که 'نورالله' یکی از فرماندهان جهادی که از ولایت زابل در جنوب افغانستان بود و در کویته زندگی می‌کرد، کشته شده است.

طالبان خبر کشته شدن ملا عبدالمالک، مولوي محمد اسماعیل و ملا سلیم را نادرست دانسته و نوشته است که این افراد اکنون زنده‌اند و در صفوف نیروهای طالبان فعالیت دارند و خبر کشته شدن آنان "دروغ" است.

این در حالی است که وزارت امور داخله/ کشور افغانستان روز گذشته اعلام کرد که افغانستان در ترور رهبران طالبان در شهر کویته پاکستان دست ندارد.

در خبرنامه وزارت داخله افغانستان آمده است که "رسانه‌های پاکستانی از منابع نا معلوم و ناموثق مربوط به گروه طالبان و نهادهای رسمی پاکستان، گزارش‌هایی را به نشر رسانده‌اند که ظرف[مدت] یک ماه گذشته شماری از اعضای رهبری طالبان شورای کویته توسط حلقات مشخص نهادهای دولتی افغانستان ترور شده‌اند."

این وزارت دست داشتن نهادهای دولتی افغانستان در اقدامات تروریستی را رد کرده و ضمن بی‌اساس خواندن ادعاهایی که تاکنون در این زمینه منتشر شده، نشر این نوع گزارشها را در رسانه‌های پاکستانی، توطئه علیه نهادهای دولتی افغانستان دانسته است.

این خبرنامه تاکید کرده که تنها راه بازگشت صلح به افغانستان، صلح با گروه‌های مخالف دولت و بازگشت این فرماندهان به زندگی عادی است.

این وزارت افزوده که ترور اعضای طالبان ناشی از اختلاف‌های داخلی و نفوذ شبکه‌های اطلاعاتی منطقه بوده است، به نحوی که این گروه‌ها اکنون به ترور هم‌قطاران خود مبادرت می‌کنند.

اخیرا وزارت خارجه آمریکا قاری سیف الله یکی از فرماندهان طالبان را نیز در فهرست افراد خطر ناک قرار داد.

مطالب مرتبط