شش عضو گروه طالبان در انفجار در مسجدی در غزنی کشته شدند

Image caption معاون والی غزنی گفت که پلیس و اهالی روستا از صبح روز شنبه برای بیرون آوردن اجساد از زیر آوار مسجد دست به کار شدند

مقام‌های محلی ولایت غزنی در جنوب افغانستان گفته‌اند که شش شورشی در انفجار مواد منفجره‌ای که در حال بسته‌بندی آن در یک مسجد بودند، کشته شده‌اند.

محمدعلی احمدی معاون والی غزنی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که این شورشیان شام جمعه (۲۷ جدی/دی) در مسجد روستای دهک سرگرم بسته‌بندی این مواد برای استفاده در بمبگذاری بودند که این انفجار روی داد.

آقای احمدی افزود که همه شش نفری که در مسجد حضور داشتند کشته شده‌اند، بخشی از مسجد تخریب شده و خانه‌های مسکونی نزدیک مسجد هم آسیب دیده است.

به گفته او، کسی از اهالی روستای دهک که در ولسوالی به همین نام موقعیت دارد، کشته نشده، اما شماری از روستاییان و از جمله کودکان زخمی شده‌اند.

معاون والی غزنی همچنین گفت که این دسته شش نفری عضو گروه طالبان قصد داشت از این مواد منفجره در بمبگذاری علیه نیروهای واحد "پلیس محلی" استفاده کند.

گروه طالبان هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده است.

اینگونه انفجارها در اماکن مقدس در افغانستان تازگی ندارد. به‌ویژه در ولایت غزنی پیش از این، چند مورد انفجار مواد منفجره‌ای که توسط اعضای گروه طالبان به مسجد آورده شده بود، گزارش شده است.

از جمله در انفجاری که شامگاه روز سوم جوزا/خرداد گذشته در مسجدی در ولسوالی "اندر" روی داد، هفت عضو گروه طالبان کشته شدند.

آنها یک بشکه مملو از مواد منفجره را با خود به داخل مسجد برده بودند که پس از نماز شام و هنگام خروج نمازگزاران منفجر شد.

آقای احمدی گفته که انفجارهای مشابه دیگر در ولسوالی‌های قره‌باغ و گیلان هم منجر به تخریب مسجدها و کشته شدن تعدادی از اعضای گروه طالبان و غیرنظامیان شده است.

مطالب مرتبط