فهرست ابتدایی تیم ملی فوتبال افغانستان اعلام شد

حق نشر عکس Getty
Image caption به تازگی فدراسیون فوتبال افغانستان جایزه بازی جوانمردانه فیفا در سال ۲۰۱۳ را برد

محمد یوسف کارگر، سر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان فهرست ابتدایی تیم ملی فوتبال این کشور را که شامل ۵۳ بازیکن می شود، اعلام کرد.

او روز چهارشنبه درباره نحوه انتخاب این افراد گفت که بازیکنان داخلی با توجه به بازی آنان در لیگ برتر و مسابقات داخلی انتخاب شده‌اند.

آقای کارگر افزود که بازیکنان خارجی این تیم نیز با توجه به اهمیت تیمی خارجی که آنان در آن بازی می‌کنند و نحوه بازی و شرایط بدنی و فنی آنان انتخاب شده اند.

او گفت که اردوی ۱۸ بازیکن تیم ملی که در داخل افغانستان حضور دارند، از هم اکنون به مدت دوهفته تمرین آنان در داخل افغانستان ادامه خواهد یافت.

سرمربی تیم فوتبال افغانستان تاکید کرد که بعد از دو هفته این تیم به شهر دبی اعزام و بازیکنان خارجی تیم ملی افغانستان که در باشگاه‌های خارجی از افغانستان بازی می‌کنند، نیز به آنان خواهند پیوست که بعد از تمرین و بررسی فنی اعضاء فهرست نهائی تیم ملی فوتبال افغانستان اعلام خواهد شد.

او افزود که تیم ۲۵ نفره افغانستان برای بازیهای چلنچ کپ آسیا که قرار است ماه می سال ۲۰۱۴ در مالدیو برگزار شود، انتخاب می شوند.

برنده مسابقات چلنج کپ به جام ملت‌های آسیا که قراراست سال ۲۰۱۵ در استرالیا برگزار شود، راه می‌یابد.

خیلی از کارشناسان با توجه با موفقیت‌های فوتبال افغانستان در دو سال اخیر، افغانستان را مدعی راه‌یابی با جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۵ استرالیا می‌دانند.

مطالب مرتبط