خبرنگار افغان در ولایت هلمند به قتل رسید

Image caption تاکنون تعدادی از خبرنگاران در ولایت هلمند توسط افراد مسلح کشته شده‌اند

نور احمد نوری یک خبرنگار محلی افغان در ولایت هلمند در جنوب افغانستان کشته شد.

گفته می‌شود که نوری با روزنامه نیورک تایمز آمریکا کار می کرد.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند با تایید این خبر به بی‌بی‌سی گفت که شب گذشته نیروهای پلیس گزارشی را دریافت کردند که یک جسد در داخل گونی در منطقه کارته لگان، شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند کشف شده است.

او افزود که فرد مقتول در نتیجه ضرب و جرح کشته شده اما عوامل آن تاکنون مشخص نشده است.

زواک توضیح داد که اطلاعات اولیه پلیس نشان می‌دهد که علت قتل وی انگیزه جنایی و جرمی داشته ولی تحقیقات در این زمینه هنوز تکمیل نشده است.

خانواده آقای نوری به خبرنگاران گفته که نوراحمد ساعت هشت صبح روز پنجشنبه خانه را به مقصد محل کارش ترک کرد ولی بعد از مدتی تلفن همراه او خاموش شد.

هلمند یکی از ولایت های نا امن افغانستان است که تاکنون تعدادی از خبرنگاران در این ولایت کشته شده اند.

صمد روحانی خبرنگار بی‌بی‌سی در هلمند سال ۲۰۰۸ در مرکز این ولایت ربوده شد و جسد بی جان او بعد از ظهر یکشنبه، ۸ ژانویه، در نزدیکی شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند پیدا شد.

هشتم آوریل سال ۲۰۰۷ اجمل نقشبندی، روزنامه نگار افغان به دست طالبان در این ولایت سر بریده شد.

زمانی که طالبان اعلام کردند که سر اجمل نقشبندی را از تن او جدا کرده‌اند، این واقعه همه دست اندرکاران رسانه‌ها را تکان داد و سوگوار کرد.

طالبان، اجمل نقشبندی را همراه با یک روزنامه نگار ایتالیایی در ولایت آشوب زده هلمند ربوده بودند، اما یک ماه بعد، روزنامه نگار ایتالیایی در بدل رهایی پنج نفر از اعضای گروه طالبان از زندانهای افغانستان، آزاد شداما اجمل نقشبندی همچنان در اسارت طالبان باقی ماند و به طرزی فجیع، به قتل رسید.

مطالب مرتبط