نماینده مجلس افغانستان هدف حمله انتحاری قرار گرفت

Image caption ولایت ننگرهار در شرق افغانستان با ایالت خیبرپشتونخواه پاکستان مرز مشترک دارد و این ولایت در یک ماه گذشته شاهد چندین حمله انتحاری بوده است

مقامات امنیتی ولایت ننگرهار اعلام کردند که فریدون مهمند یک نماینده مجلس نمایندگان افغانستان از یک حمله انتحاری جان بدر برده است.

این حمله روز پنجشنبه، ١٠ دلو/بهمن روی داد و براساس اعلام فرمانده پلیس ولایت ننگرهار، در جریان آن، بمبی در نزدیک موتر/ خودرو نماینده مردم ننگرهار در مرکز شهر در حواشی پل معروف بهسود منفجر شد.

مهاجم انتحاری در حوالی ساعت ۹:۳۰ دقیقه به وقت محلی مواد منفجره همراه خود را منفجر کرد ولی به کسی دیگری آسیب نرسیده است.

در حمله دیگری که صبح امروز یک حمله انتحاری در ولسوالی پچیراگام این ولایت به وقوع پیوست.

احمد ضیا عبدالزی سخنگوی والی ولایت ننگرهار با تایید این خبر به بی‌بی‌سی گفت که حمله کننده انتحاری موتر/خودرو بمب گذاری شده خود را حوالی ساعت ۶ صبح به وقت محلی در نزدیکی پاسگاه نیروهای امنیتی افغانستان منفجر کرد که باعث خسارت به این پاسگاه و زخمی شدن سه سرباز امنیتی افغان شده است.

نیروهای طالبان با ارسال خبرنامه‌ای مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و نوشته‌اند که در این حادثه یک خودرو بمب گذاری شده پس از ورود به ساختمان فرماندهی پلیس این ولسوالی، منفجر شد.

در این خبرنامه آمده است که در نتیجه این عملیات انتحاری، ده‌ها تن از ماموران پلیس و نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

گروه طالبان روز ١١ سنبله/شهریور نیز به یک پایگاه نیروهای آمریکایی در این ولایت افغانستان حمله کردند.

این حمله در نزدیکی تورخم در مرز افغانستان و پاکستان صورت گرفت به حدود یک ساعت و نیم درگیری بین نیروهای امنیتی و مهاجمان مسلح منجر شد.

بمبگذاری انتحاری در نزدیک کنسولگری هند در شهر جلال آباد در اواخر سال گذشته میلادی خونین ترین حمله در ننگرهار بود.

در این حمله، ۹ نفر کشته شده و ۲۱ تن دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتبط