فوتبال انگلستان مربیان فوتبال افغانستان را آموزش می‌دهد

Image caption نشست میان نمایندگان فوتبال انگلستان و افغانستان در دوبی انجام شد

پس از نشست مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان با مقامات فوتبال انگلستان، توافق شده که انگلستان به رشد فوتبال افغانستان یاری برساند و دو طرف با هم همکاری کنند.

در این نشست دو نماینده از اتحادیه فوتبال انگلستان، دو نماینده از فیفا، نمایندگانی از سفارت انگلستان در کابل و مقامات فدراسیون فوتبال افغانستان شرکت داشتند.

نمایندگان فدراسیون فوتبال افغانستان در نشست با مسئولان فوتبال انگلستان توانستند در رابطه به تقویت فوتبال افغانستان طی دو سال آینده به همکاری فدراسیون فوتبال بریتانیا دست یابند.

این نشست که به مدت دو روز در شهر دوبی امارات متحده عربی جریان داشت، وعده همکاری‌های فدراسیون انگلستان را در پنج عرصه فوتبال افغانستان در پی داشت که فدراسیون انگلستان به ارتقاء ظرفیت‌های مربیان و داوران افغان در این میان الویت بخشیده است.

همکاری‌های انگلستان مهد معتبرترین لیگ فوتبال جهان که از هواداران زیادی برخوردار است، می‌تواند دستآورد خوب برای رشد فوتبال افغانستان و حضور متداوم ملی پوشان افغانستان در میادین بین‌المللی باشد.

علیرضا آقازاده، دبیر کل فدراسیون فوتبال افغانستان با ابراز خرسندی از عقد قرارداد همکاری دو ساله میان فدراسیون‌های فوتبال انگلستان و افغانستان می‌گوید: "این قرار داد می تواند فوتبال افغانستان را تا دو سال دیگر متحول سازد ما با استفاده از این قرارداد می توانیم بر رشد آگاهی مربیان، داوران و بازیکنان بیافزایم. از سوی دیگر ما می توانیم با استفاده از برگزاری کلاس های آموزشی برای مدرسین افغان در آینده نیاز آنچنانی به مدرسین خارجی برای فوتبال افغانستان نداشته باشیم و ساده تر می توانم بگویم که باید در آینده نزدیک فوتبال توسط افغانها برای افغانها تدریس شود."

Image caption این قرارداد بعد از صحبت اولیه نمایندگان فدراسیون فوتبال افغانستان با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا بسته شده است.

این قرارداد بعد از صحبت اولیه نمایندگان فدراسیون فوتبال افغانستان با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا که یکماه قبل در هلمند صورت گرفت، بسته شده است.

از سوی دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز طی نامه‌ای به فدراسیون فوتبال افغانستان، رشد فوتبال پایه و برگزاری فیستیوالهای گرسروتس را یکی از بهترین کارهای این فدراسیون در این اواخر خوانده و این دستآورد را به مقامات فدراسیون فوتبال افغانستان تبریک گفته است.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای رسمی به کرام‌الدین کریم رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان نگاشته است: "فدراسیون فوتبال افغانستان منحیث یکی از بهترین فدراسیون های فعال در بخش گسترش و رشد فوتبال کودکان شناخته شد. بنا از زحمات صادقانه شما و کارمندان فدراسیون فوتبال افغانستان قدردانی و از توجه و حمایت این کنفدراسیون از فوتبال شما بیش از پیش یادآور می‌شوم."

فوتبال افغانستان بعد از قهرمانی در مسابقات کشورهای جنوب آسیا مورد توجه دولت، مردم، سکتور خصوصی و حال جامعه جهانی قرار گرفته است.

حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال انگلستان می‌تواند در رشد هر چه بیشتر فوتبال در این کشور تاثیر گذار باشد.

مطالب مرتبط