امنیت ملی: جلو یک حمله گروهی انتحاری در کابل گرفته شد

Image caption سخنگوی امنیت ملی گفت که اگر جلو این حمله گرفته نمی شد در کابل حملات بزرگی اتفاق می افتاد

اداره امنیت ملی افغانستان، دو نفر را که می‌خواستند یک سری حملات سازمان یافته انتحاری را در کابل، پایتخت افغانستان راه اندازی کنند، بازداشت کرده است.

مسئولان امنیت ملی گفته اند که این افراد روز گذشته در ولسوالی چهارآسیاب در جنوب کابل بازداشت شدند.

فرید شمال از سخنگویان اداره عمومی امنیت ملی به بی‌بی‌سی گفت که بازداشت شده ها برنامه داشتند که به همایش های انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری حمله کنند.

او در مورد این که هدف مشخص این افراد کدام نامزد بوده، چیزی نگفت اما تاکید کرد که اگر جلو این حمله گرفته نمی‌شد، در کابل حملات بزرگی اتفاق می‌افتاد.

آقای شمال گفت که هنگام بازداشت این افراد، چهار جلیقه انتحاری، ۶ قبضه کلاشنیکوف، هفت اسلحه کمری، چهار بمب دستی، هفت بمب کنترل از راه دور، ۹ بمب مقناطیسی و تعدادی بالون حاوی مواد انفجاری به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

سخنگوی امنیت ملی گفت که این افراد تجهیزات و مواد انفجاری را از وزیرستان شمالی پاکستان به ولایت خوست در جنوب افغانستان انتقال داده و اخیرا با خود به ولایت کابل برای راه اندازی حملات انتحاری آورده بودند.

مسئولان امنیت ملی افغانستان می‌گویند که بازداشت شده ها اعضای شبکه حقانی از گروه های مخالف مسلح دولت افغانستان بوده اند.

اما شبکه حقانی تا هنوز در این مورد حرفی نزده است.

کابل در دو روز گذشته شاهد برگزاری همایش های بزرگ نامزدان انتخابات ریاست جمهوری بود. روز گذشته انفجار یک بمب مقناطیسی در مدرسه تعلیمات دینی در شرق کابل، دست کم دو نفر را زخمی کرد.

افغانستان همزمان با خروج تدریجی نیروهای بین‌المللی در سال جاری، روزهای مهم و تاریخ سازی در پیش دارد.

از حالا تا دو ماه دیگر که قرار است انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود و نیروهای امنیتی افغان تدابیر سختی برای تامین امنیت و جلوگیری از وقوع رویدادهای هراس افگنانه را روی دست گرفته اند.

مطالب مرتبط