مبارزات انتخاباتی افغانستان؛ عبدالرب رسول سیاف وارد میدان شد

Image caption سیاف اسماعیل خان و عبد الوهاب عرفان را به عنوان معاونان خود انتخاب کرده است

به ادامه مبارزات انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز عبدالرب رسول سیاف یکی از نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان برنامه‌های خود را اعلام کرد.

او در جمع هواداران خود در کابل گفت که امنیت عمده‌ترین چالش در افغانستان است و اگر به قدرت برسد اولین اولویت او تامین امنیت در کشور است.

سیاف بدون اشاره به جزئیات برنامه خود در این زمینه گفت که برنامه‌ای روشنی دارد که نمی‌تواند به دلیل امنیتی اعلام‌کند. علاوه بر این مورد، تصمیم قاطع و تطبیق قانون نیز برای تامین امنیت از روش‌هایی خواهد بود که آقای سیاف وعده داد در صورت پیروزی به کار می‌گیرد.

این نامزد ریاست جمهوری افغانستان فساد را یکی از چالش‌های دیگر در افغانستان دانست و گفت که در چند سال گوشه نشینی تمام مسایلی را که باعث ترویج فساد در کشور شده بررسی کرده و می‌داند که چه کسانی باعث این کار و این روند شده اند و فساد از کجا آمده است.

آقای سیاف مبارزه با مواد مخدر و فساد اخلاقی را از برنامه‌های دیگر خود اعلام کرد و گفت اگر برنده شود به طرح‌های زیر بنایی در افغانستان اهمیت خواهد داد.

او افزود که به حقوق زنان احترام دارد و تلاش خواهد کرد که زمینه کار، آموزش و مشارکت سیاسی آنان را فراهم نماید، ولی برای مشارکت زنان باید محیط کار مناسب برای آنان فراهم شود که آبروی زن حفظ گردد.

روز اول انتخابات ریاست جمهوری که از ۱۳ دلو (بهمن) آغاز شد عبدالله عبدالله، اشرف غنی احمدزی، هدایت امین ارسلا، گل آقا شیرزوی، عبدالقیوم کرزی، نادر نعیم و محمد داوود سلطانزوی با راه اندازی همایش های وسیعی در کابل رسما رقابت های انتخاباتی خود را شروع کردند.

در دومین روز مبارزات انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در کابل پایتخت، زلمی رسول و قطب‌الدین هلال مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کردند.

از میان ۱۱ نامزد فقط عبدالرحیم وردک تاکنون گردهمایی برای ارائه برنامه‌ها و معرفی اهداف خود برگزار نکرده‌است.

مبارزات انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دو ماه ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط