تیم کریکت زیر سن ۱۹ سال افغانستان راهی جام جهانی شد

Image caption تیم ملی کریکت زیر سن ۱۹ سال افغانستان راهی جام جهانی ۲۰۱۴ شد که قرار است در شهر دبی برگزار شود

مسئولان ورزش کریکت افغانستان اعلام کرده‌اند که تیم کریکت زیر سن ۱۹ سال افغانستان برای شرکت در بازی‌های جام جهانی زیر ۱۹ سال راهی دوبی شد.

شهزاده مسعود، رئیس شورای کریکت افغانستان اعلام کرد که مسابقات جام جهانی کریکت سن زیر ۱۹ سال از تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۴ شروع و تا اول مارس در شهر دبی پایتخت امارات متحده عربی ادامه خواهد داشت.

به گفته او در این مسابقات تیم ملی کریکت زیر ۱۹ سال افغانستان به مصاف تیم‌های استرالیا، بنگلادیش و نامیبیا خواهد رفت.

او گفت که تیم ملی زیر ۱۹ سال افغانستان از آمادگی لازم برخوردار بوده و قبل از آغاز مسابقات رسمی این تیم در پاکستان به اردوی آمادگی رفته بود که از ۹ مسابقه انجام شده با تیم‌های پاکستانی ۷ مورد با برد تیم افغانستان مسابقه پایان یافت.

تیم ملی زیر ۱۹ سال افغانستان چندی قبل تیم زیر ۱۹ سال کشور پاکستان را نیز برد که واکنش زیادی را در رسانه های افغانستان داشت.

تیم ملی کریکت افغانستان نیز در مهرماه/ میزان سال جاری با پیروزی در برابر تیم ملی کریکت کنیا، در بازی پنجاه آوره جواز حضور در مسابقات جام جهانی کریکت ۲۰۱۵ استرالیا را به دست آورد.

کریکت افغانستان نوپا اما پر دست آورد است.

فدراسیون کریکت افغانستان برای نخستین بار در سال ۱۳۷۴ خورشیدی در افغانستان ایجاد شد و در سال‌های اخیر افغانستان در میدان‌های بین‌المللی کریکت دستاوردهای زیادی داشته است.

بعد از سقوط طالبان تیم کریکت افغانستان در سال ۲۰۰۱ به عضویت انجمن بین‌المللی کریکت درآمد و نخستین بازی رسمی‌اش را در ۱۵ اکتبر ۲۰۰۱ در برابر پاکستان انجام داد.

مطالب مرتبط