حمله انتحاری در برابر کاروان نیروهای خارجی در کابل

حق نشر عکس AP
Image caption کابل در هفته‌های گذشته موجی از حملات انتحاری و انفجاری را پشت سرمانده است

یک مهاجم انتحاری به کاروان نیروهای بین‌المللی در شرق کابل حمله کرد.

مقامات وزارت داخله گفته‌اند که هدف حمله کننده انتحاری کاروان نیروهای خارجی بوده که از محل می‌گذشت.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله به بی‌‌بی‌سی گفت که در این حمله سه غیرنظامی کشته شده اند. آقای صدیقی گفت که در مورد تلفات احتمالی نیروهای خارجی جزییاتی در دست ندارند.

اما نیروهای آیساف در تویتر خود نوشته‌اند که در حمله دو پیمانکار غیرنظامی نیروهای ناتو در افغانستان نیز کشته شده‌اند.

این حمله بعد از ظهر امروز در نزدیک زندان پل‌چرخی در بزرگراه کابل-جلال آباد رخ داد.

بزرگراه کابل-جلال آباد از راه های پرخطر برای نیروهای بین المللی است. مخالفان مسلح هر از گاهی بمب کنار جاده و حملات انتحاری را در این مسیر سازماندهی می‌کنند.

در محلی که این انفجار انتحاری اتفاق افتاده، تعداد زیادی از پایگاه‌های نیروهای خارجی و دفاتر نمایندگی سازمان های بین‌المللی واقع است.

هنوز جزئیات بیشتر در مورد این رویداد در دست نیست اما حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار به رسانه‌ها گفته که این حمله انتحاری کار افراد این حزب بوده‌است.

حزب اسلامی از گروه های مخالف مسلح دولت است. یکی از اعضای این حزب نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است که قرار است تا کمتر از دو ماه دیگر برگزار شود.

در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و همزمان با آغاز مرحله رقابت‌های انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری، در کابل و تعدادی از ولایت های افغانستان حملات انتحاری و انفجارهای سازمان یافته رویداده است.

اداره امنیت ملی افغانستان سه شنبه هفته گذشته (۱۵ دلو/بهمن) دو نفر را که می‌خواستند یک سری حملات سازمان یافته انتحاری را در کابل، پایتخت افغانستان راه اندازی کنند، بازداشت کرد.

مطالب مرتبط