امنیت ملی افغانستان: عاملان ربودن دو کودک در کابل دستگیر شدند

حق نشر عکس NDS
Image caption امنیت ملی می‌گوید این مردان دو برادر و خواهر پنج ساله و شش ساله را ربوده که به دختر تجاوز جنسی کرده و پسربچه را کشته اند

اداره امنیت ملی افغانستان گروهی از آدم ربایان را در کابل، پایتخت این کشور بازداشت کرده که در "فعالیت‌های جنایی از جمله قتل" دست داشته‌اند.

این گروه یازده نفری آن طوری که اداره امنیت ملی می‌گوید، ده روز قبل دو کودک را در ساحه ارزان‌قیمت در شرق کابل، ربوده و در بدل رهایی آن‌ها از خانواده کودکان قربانی، پنجاه هزار دلار آمریکایی تقاضا کردند.

فرید شمال، سخنگوی اداره امنیت ملی افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که متهمان اعتراف کردند که این کودکان را در ساحه ارزان‌قیمت در شرق کابل ربودند و یکی از آنها را که دختر بوده، در یک انبار خشت/آجر پنهان کردند و پسربچه را کشته و در یک چاه فاضل‌آب انداختند.

امنیت ملی تصاویری از بازداشتی‌ها، جسد یک پسر بچه و یک دختر شش ساله قربانی تجاوز جنسی را در شبکه‌های اجتماعی پخش کرده‌است.

آقای شمال می‌گوید که متهمان پس از این که کودکان را ربودند، این دو خواهر و برادر را به یک منطقه مخروبه انتقال دادند و چون دختر شش ساله جیغ و فریاد راه انداخته، آدم ربایان او را لت و کوب کردند.

در این رویداد سه نفر به عنوان عاملان اصلی آدم ربایی و هشت نفر دیگر به دلیل همکاری با آدم‌ربایان بازداشت شده‌اند.

امنیت ملی ‌می‌گوید که آدم ربایان ابتدا تلاش کردند که با ارائه آدرس‌ها و نشانی‌های نادرست، نیروهای امنیتی را گمراه کنند.

در روزهای اخیر حوادث مشابه از جمله آدم‌ربایی در کابل بیشتر اتفاق افتاده‌است.

روز گذشته نیز پلیس ترافیک کابل یک آدم‌ربا را که می‌خواست راننده‌ای را در غرب کابل برباید، بازداشت کرد.

مطالب مرتبط