رئیس جمهوری افغانستان عازم سریلانکا شد

Image caption آقای کرزی، اوایل ماه جاری خورشیدی و به دنبال حمله مرگبار طالبان به پاسگاه ارتش در کنر، سفر رسمی خود به سریلانکا را به تعویق انداخت

دفتر ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که حامد کرزی، صبح امروز برای یک دیدار سه روزه با مقامات سریلانکایی، عازم این کشور شد.

در خبرنامه دفتر رئیس جمهور آمده که آقای کرزی در این سفر با مهیندا راجاپاسکا رئیس جمهور سریلانکا دیدار و درباره گسترش روابط دو کشور گفتگو خواهد کرد.

دفتر رئیس جمهور افغانستان افزوده که در این سفر، روسای جمهور دو کشور یک موافقت‌نامه و سه یادداشت تفاهم در زمینه‌های آموزش عالی، ورزش، بهداشت و استخدام کارمندان فنی سریلانکایی در افغانستان به امضاء خواهند رساند.

ضرار احمد عثمانی وزیر امور خارجه، رنگین دادفر سپنتا مشاور امنیت ملی، یحیی معروفی مشاور روابط بین الملل، عبیدالله عبید وزیر آموزش عالی، آمنه افضلی وزیر کار، امور اجتماعیِ، شهدا و معلولین و ثریا دلیل وزیر بهداشت افغانستان، رئیس جمهور کرزی را در این سفر همراهی می‌کنند.

آقای کرزی، اوایل ماه جاری خورشیدی و به دنبال حمله مرگبار طالبان به پاسگاه ارتش در کنر، سفر رسمی خود به سریلانکا را به تعویق انداخت.

بامداد روز چهارم حوت/اسفند، افراد مسلح مخالف دولت به یکی از پاسگاه‌های ارتش افغانستان در ولسوالی غازی آباد ولایت کنر حمله کردند که ۲۱ سرباز کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

مطالب مرتبط