یک مقام محلی و شش مامور امنیتی در دو انفجار در شرق افغانستان کشته شدند

حق نشر عکس AP
Image caption انفجار دیگر در ولایت لغمان هنگام خنثی کردن ماین کنار جاده اتفاق افتاد و شش مامور امنیتی افغان را کشت

در انفجار صبح امروز در ولایت شرقی ننگرهار در شرق افغانستان، ولسوال نازیان این ولایت کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

این رویداد حوالی ساعت ۹ بامداد به وقت محلی در مرکز شهر در نزدیکی دانشگاه طبی جلال‌آباد اتفاق افتاد.

حضرت حسین مشرقی‌وال، سخنگوی پلیس ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت که رویداد ناشی از انفجار مین مغناطیسی بود که در موتر (خودروی) حامل نورآغا کامران ولسوال نازیان کارگذاری شده بود.

دفتر والی ننگرهار هم خبر داده که در این رویداد شش نفر به شمول یک محافظ آقای کامران زخمی شده اند. مسئولان بیمارستان مرکزی ننگرهار هم تایید کرده اند که شش زخمی و جسد یک کشته به این بیمارستان انتقال یافته است.

ننگرهار با پاکستان هم مرز است و مخالفان مسلح دولت افغانستان در بخش هایی از آن فعالیت دارند و هر از گاهی حملات انتحاری و عملیات انفجاری سازماندهی می کنند اما مسئولیت این رویداد را فرد یا گروهی تا حالا به عهده نگرفته است.

در همین حال در انفجار دیگری در همسایگی ننگرهار در ولایت لغمان چهار عضو ارتش و ۲ سرباز پلیس ملی و پلیس محلی افغانستان کشته شدند.

این انفجار هشت صبح امروز هنگامی که ماموران امنیتی مشغول خنثی کردن بمب کنار جاده‌ای بودند، در شهر مهترلام مرکز لغمان رخ داد.

سرحدی زواک، سخنگوی والی لغمان می‌‎گوید که مین توسط مخالفان مسلح دولت افغانستان جاسازی شده بود و "انفجار زمانی رخ داد که نیروهای امنیتی می‌خواستند این مین را خنثی کنند."

آقای زواک می‌گوید دو سرباز پلیس دیگر هم در این رویداد زخمی شده اند.

مطالب مرتبط