هجده نفر در حمله انتحاری در شرق افغانستان کشته شدند

حق نشر عکس AFP
Image caption ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ولایتهای نا آرام افغانستان که بعد از چند گاهی شاهد حمله انتحاری بوده است

ژنرال ایوب سالنگی معاون وزیر داخله/ کشور افغانستان اعلام کرد که در حمله انتحاری امروز ۱۰ سرباز پلیس، هفت انتحاری و یک غیرنظامی کشته شده اند.

وزارت داخله افغانستان قبلا اعلام کرده بود که حدود شش حمله کننده انتحاری به یک مرکز پلیس در شهر جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان حمله کردند.

به گزارش خبرنگار بی‎بی‎سی از محل، این پاسگاه پلیس در نزدیکی دفتر والی ننگرهار و ساختمان رادیو و تلویزیون واقع شده است.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله/ کشور افغانستان صبح امروز در صفحه رسمی فیسبوک و تویتتر خود نوشت که تا کنون ۵ نفر از حمله کنندگان کشته و انتظار می‌رود که یک و یا دو نفرحمله کننده دیگر نیز در محل باقی مانده باشند و عملیات پلیس در این ساختمان ادامه دارد.

او افزود که دو نفر از سربازان پلیس نیز کشته و چند تن دیگر مجروح شده‌اند.

خبرنگار بی‎بی‎سی می‎گوید که آرشیو دفتر رادیو تلویزیون ملی افغانستان در این ولایت نیز آتش گرفته است.

مقامات بیمارستانی در این ولایت نیز به بی‌بی‌سی گفته‌اند که حدود ۲۰ نفر در این حمله زخمی شده‌اند ولی هویت آنان اعلام نشده است.

به گفته شاهدان عینی حوالی ساعت ۵ صبح به وقت محل یک خودرو بمب‌گذاری شده خود را در ورودی این مرکز پلیس منفجر و بعد افراد مهاجم مسلح وارد ساختمان شدند و به درگیری با نیروهای پلیس پرداختند.

درگیری میان نیروهای مهاجم و پلیس ساعتها به طول انجامید که اکنون به گفته پلیس ساحه با کشته شدن تمام انتحاریان پاکسازی شده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز با ارسال خبرنامه‌ای به بی‌بی‌سی مسئولیت این حمله را پذیرفته و نوشته که افراد آنان یک خودرو نوع مزدا را صبح امروز در مقابله حوزه اول امنیتی این شهر منفجر کرده است.

او افزوده که بعد ازاین انفجار حمله کنندگان مسلح وارد ساختمان شده و مرکز اقامت والی و سایر تاسیسات دولتی را در اطراف این مقر پلیس هدف قرار داده و اکنون نیز درگیری در محل ادامه دارد.

مطالب مرتبط