انتقال مواد انتخاباتی از مراکز ولایات افغانستان به ولسوالی‌ها آغاز می‌شود

حق نشر عکس iec
Image caption برگه های انتخاباتی افغانستان در دبی چاپ شده است

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید انتقال مواد انتخاباتی از مراکز ولایات افغانستان به ولسوالی‌ها سر از فردا آغاز می‌شود.

ضیا الحق امرخیل رئیس دارالانشا/دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید انتقال مواد به مناطق امن آغاز خواهد شد.

او می‌گوید که هنوز هم ناامنی در روند انتخابات یک تهدید بزرگ است.

آقای امرخیل گفت: "باور کمیسیون انتخابات این است که در هر مرکز رای دهی که امنیت تامین نمی‌شود، باید آنجا انتخابات برگزار نشود. در هر آن مرکزی که ناظر رفته نمی تواند، باید آنجا انتخابات برگزار نشود و یا در هر مرکزی که مردم به آن رفته نمی توانند، انتقال مواد و یا هم استخدام کارمند انجام نمی شود، آنجا باید انتخابات صورت نگیرد."

او گفت که کمیسیون مستقل انتخابات و ارگان های امنیتی مصروف انجام یک ارزیابی از وضعیت امنیتی مراکز انتخاباتی تعیین شده هستند و انتظار می‌رود تا دو روز آینده مشخص شود که کدام مراکز بسته خواهند ماند.

وی افزود که نیروهای امنیتی باید با کارمندان این کمیسیون یکجا، مواد انتخاباتی را به مراکز انتقال دهند تا مردم مطمئن شوند که رای شان ضایع نمی‌شود.

برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان چهارده میلیون برگه رای دهی و برای انتخابات شوراهای ولایتی این کشور نیز چهارده میلیون برگه رای دهی چاپ شده است.

این برگه های رای دهی در دبی چاپ شده است.

به اساس برنامه کمیسیون مستقل انتخابات، مواد انتخاباتی بیست روز قبل از برگزاری انتخابات از کابل به مراکز ولایات انتقال یافته است.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان به تاریخ شانزدهم حمل/فروردین برگزار شود.

مطالب مرتبط