ادامه سفرهای ولایتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، سفرهای ولایتی نامزدها برای جلب رای مردم افزایش یافته است.

امروز اشرف غنی احمدزی و زلمی رسول، دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به ولایت هرات در غرب رفتند و عبدالله عبدالله در ولایت جنوبی قندهار، قطب‌الدین هلال در کابل و عبدالرب رسول سیاف در ولایت کاپیسا در شمال افغانستان در جمع هوارداران خود حاضر شدند.

آقای رسول در ورزشگاه مرکزی شهر هرات به هوادارانش گفت که متاسفانه بعد از ۱۳ سال، ناامنی یکی از چالش‌ها در ولایت هرات است.

او تصریح کرد که از مشکلات امنیتی، زورگویی و اختطاف‌ها (آدم‌ربابی) در هرات آگاه بوده و یکی از اولویت‌های دولت وی تامین امنیت در این ولایت خواهد بود.

در گوشه دیگر این شهر هواداران آقای احمدزی در دشت گازرگاه و در فضای باز گرد هم آمدند.

او در این گردهمایی به هوادارانش برای احداث کارخانه‌های تولیدی، بهره‌برداری از سد تولید برق سلما و فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری در این ولایت وعده سپرد.

آقای احمدزی افزود که از حقوق مهاجران افغان در تمام دنیا و به ویژه افغان‌های ساکن در ایران دفاع خواهد کرد و وزارت خارجه‌اش نه یک "وزارت درباری" بلکه اداره‌ای برای خدمت به مهاجران افغان خواهد بود.

در جنوب کشور هم آقای عبدالله، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری به قندهار سفر کرد و به هوادارنش وعده آوردن تغییرات بنیادین در صورت برنده شدن داد.

او گفت که تلاش می‌کند تمام شعارهایش را عملی کند.

قطب‌الدین هلال، در جنوب پایتخت و در جمع هوادارنش از طالبان خواست تا به امنیت انتخابات احترام بگذارند.

او به طالبان پیشنهاد کرد که بگذارند انتخابات به خوبی برگزار شود چرا که اگر تغییرات خوبی به میان بیاید به نفع آنان است و با آنان به صورت صادقانه مذاکره خواهد شد و حرفهای‌شان نیز شنیده خواهد شد.

حق نشر عکس

عبدالرب رسول سیاف هم به ولایت کاپیسا رفت و در کارخانه نساجی گلبهار برای هوادارانش سخنرانی کرد .

دفتر مطبوعاتی آقای سیاف به بی‌بی‌سی گفته که او در صحبت‌های خود در مورد جلوگیری از تقلب صحبت کرده و افزوده رئیس جمهوری که بر اساس تقلب روی کار بیاید، برای او قابل قبول نخواهد بود .

آقای سباف به هوادارانش گفت که برای تامین امنیت اقدام به جذب بیشتر نیروهای امنیتی از میان آنهایی که در جهاد سهم داشتند، خواهد کرد.