انتخابات و مردم؛ انتظار بدخشانی‌ها چیست؟

به روز شده:  09:33 گرينويچ - جمعه 04 آوريل 2014 - 15 فروردین 1393

یک روز به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان باقی مانده و انتظار می‌رود در اکثریت نقاط افغانستان که شرایط گذاشتن صندوق های رای‌دهی مساعد است، میلیون ها افغان پای صندوق های رای بروند و رئیس جمهوری جدید انتخاب کنند. مردم افغانستان از این انتخابات انتظارات زیادی دارند، از امنیت و توجه به آموزش و پرورش گرفته تا تامین انرژی، آرامش سرتاسری و توسعه یکسان شهرها. شهروندان بدخشان چه انتظاری از این انتخابات دارند؟

انتخابات و مردم؛ انتظار بدخشانی‌ها چیست؟

 • محمد شریف

  آهنگر

  انتخابات برای من بسیار مهم است، زیرا بر سرنوشت و آینده ما تاثیر دارد. من به خاطر صلح و آینده خوب افغانستان در انتخابات شرکت می‌کنم.

  من به برنامه نامزدان رای می دهم به کسی که بدانم طرحی برای تامین امنیت و پایان خونریزی در افغانستان دارد.

  برای من فرقی نمی‌کند که این فرد چه کسی است اما باید برای افغانستان امنیت بیاورد.

  دوره‌های گذشته انتخابات بر زندگی شخصی من تاثیری خاصی نداشتند، اما پیشرفت‌هایی که در افغانستان صورت گرفته، برای من مهم است و من هم به افغانستان فکر می‌کنم و برای آبادی کشورم در انتخابات شرکت می‌کنم.

 • شفیق الله میرزاد

  دانشجو

  انتخابات برای حفظ پیشرفت‌های ده ساله افغانستان مهم است، امنیت فعلی باید دوام پیدا کند و من بتوانم به تحصیل خود ادامه بدهم.

  من در دوره‌های قبلی انتخابات شرکت کرده بودم و این سهم گیری، زمینه را فراهم کرد تا من تحصیل خود را در دانشگاه آغاز کنم.

  من برای قوام دموکراسی و مردم سالاری در انتخابات شرکت می‌کنم و به کسی رای می‌دهم که یک برنامه قوی برای تامین امنیت داشته باشد و روابط بین المللی را حفظ و تقویت کند.

 • نظر میر نظری

  فارغ التحصیل دانشگاه و بیکار

  انتخابات مهم است تا تیمی بر سرنوشت کشور ما حاکم شود که نابسامانی های فعلی را مهار کند.

  در دوره‌های قبلی انتخابات رای دادم ولی توقعی که داشتم برآورده نشد. من این بار به کسی رای می‌دهم که فرصت های شغلی خلق کند و جوانان را از بی سرنوشتی نجات بدهد.

  برای من برنامه نامزدان مهم است نه شخص آنها.

 • ویس الدین

  ادویه فروش

  من می‌خواهم حکومتی سرکار بیاید که با فساد اداری مبارزه کند و زمینه کار برای مردم ایجاد کند تا من از سرگردانی خلاص شوم به این خاطر در انتخابات شرکت می‌کنم.

  من در دوره‌های قبلی انتخابات به کسی که رای داده بودم، موفق نشد. این بار به نامزدی که فکر می کنم شخصیت توانمند است، رای می‌دهم تا او بتواند به مشکل نسل جوان خوب رسیدگی کند و به خصوص به مشکل بیکاری پایان بدهد.

 • عبدالجمیل

  کارگر

  من می‌خواهم وضعیت فعلی حفظ شود و جنگ‌های داخلی دوباره شروع نشود به نظرم به این دلیل انتخابات مهم است.

  در دوره های قبلی انتخابات شرکت کردم و تغییرات زیادی در زندگی‌ام آمد. حالا من در یک فضای امن کار می‌کنم و از کارم راضی هستم.

  این بار هم به نامزدی رای می دهم که زمینه کار برای مردم فراهم کند.

 • خوشقدم عثمانی

  استاد تربیت معلم

  انتخابات یک فرصت بسیار حساس تاریخی برای افغانستان است چون افغانستان در حالت انتقال تمام پروسه‌ها به افغانها قرار دارد و باید یک تیم کارا بر افغانستان حاکم شود تا وضع موجود را مدیریت کند.

  در دوره‌های قبلی انتخابات شرکت کرده بودم، اما آنچه را که توقع داشتم برآورده نشد.

  اما این بار هم رای می‌دهم و به نامزدی رای می‌دهم که بتواند روابط خارجی افغانستان را توسعه بدهد و حمایت جهان از افغانستان را حفظ کند و در تامین امنیت و ایجاد ثبات کوشا باشد.

 • اورنگ

  باشنده یکی از مناطق دور دست و محروم بدخشان

  در این انتخابات باز هم شرکت می‌کنم، به خاطری که انکشاف کشورمان ادامه یابد و ما هم بتوانیم در پنج سال آینده منطقه مان را انکشاف دهیم.

  گرچند با شرکتم در دوره های قبلی انتخابات، توقعاتم برآورده نشد اما باز هم رای می‌دهم.

  ما هنوز از دسترسی به راه مواصلاتی، آب آشامیدنی، برق و سایر خدمات اولیه محروم هستیم. این بار به نامزدی رای می‌دهم که برنامه خوب برای توسعه روستاها داشته باشد و به محرومیت های این مردم پایان بدهد.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.