معاون وزیر فواید عامه افغانستان ربوده شد

حق نشر عکس BBCPersian.com
Image caption آقای وحید محافظ شخصی نداشت

وزارت فواید عامه افغانستان تایید کرده که افراد مسلح ناشناس، احمدشاه وحید، معاون امور حفظ و مراقبت زیربناهای ترانسپورتی این وزارت را از نزدیک خانه‌اش ربوده‌اند.

ساحل کاکر، سخنگوی این وزارت، به بی‌بی‌سی فارسی گفت که این اتفاق ساعت ۷ صبح روز سه شنبه، ٢٦ حمل/فروردین، به وقت محلی و زمانی رخ داد که آقای وحید عازم محل کارش بود.

آقای کاکر افزود که براساس گزارش‌های اولیه، آدم‌ربایان چهار نفر بودند که به سوی موتر/خودرو حامل آقای وحید شلیک و راننده او را زخمی کردند.

سخنگوی وزارت فواید عامه گفت که معاون وزیر، در زمان حادثه محافظ شخصی همراه خود نداشته است.

آقای وحید در منطقه خیرخانه که از محلات پرجمعیت در شمال شهر کابل است، زندگی می‌کند.

خیرخانه از مناطقی است که ساختمان‌های مجلل، تالارهای عروسی و مراکز خرید در آنجا بیشتر از دیگر نقاط شهر کابل به چشم می‌خورد.

در چنین محله‌هایی معمولا تدابیر امنیتی گسترده‌تری به اجرا در می‌آید و حضور پلیس مسلح، ماموران امنیتی و ایستگاه‌های بازرسی در خیابان‌ها و کوچه‌های اصلی این منطقه همواره بیشتر است.

ساحل کاکر گفته است که هنوز از وضعیت و محل نگهداری معاون وزیر فواید عامه اطلاعی در دست نیست و نیروهای امنیتی در جستجوی پیدا کردن سرنخی در این رابطه هستند.

سخنگوی وزارت فواید عامه گفت که هنوز زود است در مورد هویت ربایندگان آقای وحید ابراز نظر کرد و این موضوع بعد از تحقیقات نیروهای امنیتی روشن خواهد شد.

آقای کاکر تاکید کرد که معاون وزیر فواید عامه دشمنی شخصی با کسی نداشت و پیش از این نیز در مورد تهدید احتمالی با مسئولان امنیتی وزارت سخن نگفته بود.

مقام‌های ارشد دولتی، وزیران و معاونان وزیران در افغانستان، معمولا محافظ شخصی دارند، اما این‌ که آقای وحید با خود محافظ امنیتی نداشته، احتمالا تصمیم شخصی او بوده است.

مطالب مرتبط