سه آمریکایی در تیراندازی پلیس افغان در بیمارستان کیور در کابل کشته شدند

حق نشر عکس Getty
Image caption قربانیان تیراندازی مامور پلیس از محل حادثه منتقل شدند

در تیراندازی در بیمارستان کیور در غرب کابل، سه شهروند خارجی کشته اند و یک کارمند زن زخمی شده است.

روز پنجشنبه، ٤ ثور/اردیبهشت، وزارت امور داخله/کشور افغانستان تایید کرده که فرد تیرانداز از ماموران امنیتی این بیمارستان بوده است.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله گفت که مهاجم سرباز پلیس محافظ عامه است که در بازداشت به سر می‌برد. آقای صدیقی گفت که این سرباز پلیس به طرف یک گروه چهار نفری شهروندان خارجی آتش گشود.

در خبرنامه این وزارت آمده که رویداد حوالی ساعت ده صبح به وقت محلی اتفاق افتاد. فرد زخمی دیگر این رویداد از کارمندان زن شفاخانه "کیور" است.

سفارت آمریکا در کابل در صفحه تویتر خود نوشته که افراد کشته شده در این رویداد شهروندان آمریکا بودند و این سفارت از وقوع این رویداد ابراز ناراحتی کرده است.

منابع رسمی گفته‌اند که پس از تکمیل تحقیقات، جزئیاتی در مورد هویت و انگیزه فرد مهاجم در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

شفاخانه کیور از بیمارستان‌های بین‌المللی در کابل است و تعدادی متخصصان خارجی به ارائه خدمات درمانی در آن اشتغال دارند.

Image caption ثریا دلیل وزیر صحت عامه افغانستان هم پس از این رویداد به محل حادثه رفت

گزارش شده که دو نفر از کشته‌شدگان زن بودند.

مسئولین حوزه ششم پلیس کابل هم گفته اند که فرد مهاجم عضو پلیس محافظت عامه بوده که برای تامین امنیت شفاخانه کیور در این بیمارستان مستقر شده بود.

این تازه‌ترین حمله به غیرنظامیان خارجی پس از حمله‌ای به رستورانی در کابل در ماه ژانویه و حمله ماه گذشته مهاجمان مسلح به هتل پنج ستاره سرینا در کابل است.

بیست روز پیش نیز یک پلیس افغان در ولایت خوست در جنوب افغانستان، عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس را کشت و یک خبرنگار دیگر این خبرگزاری را زخمی کرد.

پیش‌تر در غرب کابل نیز در رویدادی در نزدیکی همین بیمارستان مهاجمان انتحاری یک دفتر مربوط کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان را هدف قرار دادند.