حمله انتحاری به درمانگاهی در قندهار شش تن را کشت

Image caption حامد کرزی انفجار انتحاری در قندهار را "حمله تروریستی" خوانده و محکوم کرده است

مقامهای ولایت قندهار در جنوب افغانستان گفته‌اند که انفجار انتحاری در برابر یک درمانگاه، شش تن را کشته و ۳۸ نفر دیگر را زخمی کرده است.

توریالی ویسا والی قندهار گفته که همه افراد کشته و زخمی شده در این انفجار غیرنظامی هستند که به درمانگاه ولسوالی دامان واقع در مسیر شاهراه قندهار-اسپین بولدک آمده بودند.

کشته شدگان شامل یک زن، دو کودک و سه مرد است. مقامهای اداره بهداشت قندهار گفته‌اند که شماری از زخمیان زن و کودک هستند. دو کارمند این درمانگاه هم زخمی شده‌اند.

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان انفجار انتحاری در قندهار را "حمله تروریستی" خوانده و محکوم کرده است.

آقای کرزی حمله به درمانگاه و حمله انتحاری به زنان و کودکانی که به مرکز درمانی می آیند را نشانه ای از ضعف شورشیان دانسته است.

والی قندهار پس از انفجار با مسئولان اداره بهداشت به محل رویداد رفت و آن را نمونه‌ای از کارکرد گروه طالبان در برابر مردم دانست.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته و قاری یوسف سخنگوی این گروه گفته که عامل انتحاری شماری از سربازان خارجی را در این درمانگاه کشته است.

حق نشر عکس BBC World Service

مقامهای دولتی گفته‌اند که پیش از وقوع این انفجار نیروهای بین‌المللی مقداری دارو و کمک به این درمانگاه آورده بودند، اما به آنها آسیبی نرسیده است.

مقامها گفته‌اند که در زمان انفجار، در این درمانگاه شلوغ بود.

منطقه‌ای که این درمانگاه در آن واقع شده، با فرودگاه قندهار فاصله چندانی ندارد. به همین دلیل، هر از گاهی مورد حمله قرار می‌گیرد.

با گرم شدن هوا در افغانستان، گروه طالبان حملات بهاری خود را آغاز کرده و افراد این گروه به حملات خود شدت بخشیده‌اند.

دیروز هم دو انفجار انتحاری در ولسوالی میوند ولایت قندهار روی داد که تلفاتی به دنبال نداشت.

مطالب مرتبط