انفجار بمب در مسیر دانش‌آموزان در کنر یک کشته و دو زخمی به جا گذاشت

Image caption کنر در شرق افغانستان از ولایت های نا امن است

انفجار بمب کنار جاده‌ای در ولایت کنر در شرق افغانستان یک کشته و دست کم دو زخمی به جا گذاشت.

مقام‌های پلیس کنر گفته‌اند که این انفجار در ولسوالی خاص‌ کنر اتفاق افتاده و فرد کشته شده و زخمی‌های این رویداد دانش آموز هستند.

عبدالحبیب سیدخیل، فرمانده پلیس کنر به بی‌بی‌سی گفت که انفجار هفت صبح به وقت محلی در مسیر راه دانش آموزان یک مدرسه کارگذاری شده بود.

خبرنگار بی‌بی‌سی در قندهار می‌گوید که این مدرسه در نزدیکی ساختمان‌های فرماندهی پلیس و ولسوالی است و نیروهای امنیتی در آن جا گشت و گذار می‌کنند.

مسئولان وزارت امور داخله افغانستان این رویداد را کار افراد گروه طالبان می‌دانند اما تاکنون کسی مسئولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

کنر در شرق افغانستان از ولایت‌های هم‌مرز با پاکستان است و گروه طالبان در ولسوالی‌های آن فعالیت دارند.

مشکلات مرزی هم میان این ولایت و مناطق قبایلی شمال پاکستان در مقایسه با سایر نقاط مرزی افغانستان بیشتر است و همواره از درگیری و تبادل آتش از دو سوی مرز گزارش می‌شود.

رویداد قندهار

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption در اکثر ولایت‌های جنوبی افغانستان تهدیدهای امنیتی بالاست

در ولایت قندهار یک مهاجم انتحاری که می‌خواست مسئولان امنیت ملی این ولایت را هدف قرار دهد، به ضرب گلوه کشته شد.

دواخان مینه‌پال، سخنگوی والی قندهار می‌گوید که فرد مهاجم حوالی ساعت ۶ بامداد به وقت محلی وارد محوطه اداره امنیت ملی شده بود که توسط یکی از افسران امنیت ملی، شناسایی و کشته شد.

وزارت امور داخله افغانستان هم با پخش خبرنامه‌ای گفته است که فرد مهاجم توسط نیروهای پلیس شناسایی شده و مواد کارگذاری شده در بدنش قبل از رسیدن به هدف، منفجر شد.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده که در این رویداد به کسی آسیب نرسیده است.

به گفته سخنگوی والی قندهار در رویداد دیگری در ولسوالی خاکریز این ولایت، دو نفر که می‌خواستند بمبی را در کنار جاده جاسازی کنند، در اثر انفجار این بمب جان باختند.

این رویداد در منقطه باغک از محلات ولسوالی خاکریز اتفاق افتاده و تا هنوز فرد یا گروهی مسئولیت فرستادن این افراد و کارگذاری ماین را بر عهده نگرفته است.

مطالب مرتبط