پلیس افغانستان: افراد طالبان ۷ سرباز پلیس را سر بریدند

حق نشر عکس AP
Image caption پلیس محلی در کنار نیروهای امنیتی افغانستان مسئولیت تامین امنیت را به عهده دارد و به عنوان نیروهای کمکی نیز یاد می‌شوند

مقامات محلی در ولایت زابل در جنوب افغانستان اعلام کردند که ۷ سرباز پلیس در روزهای گذشته توسط افراد وابسته به گروه طالبان سربریده شده‌اند.

محمد جان رسول یار، معاون والی زابل به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته‌است که این افراد نیمه شب ۱۵ ثور/ اردیبهشت از ولسوالی نوبهار به سمت شهر قلات مرکز زابل در حرکت بودند که در مسیر راه با نیروهای طالبان درگیر شدند.

به گفته این مقام محلی شمار این نیروها ۸ نفر بودند که شامل یک سرباز پلیس ملی و ۷ سرباز پلیس محلی می‌شدند. سرباز پلیس ملی در این درگیری مقاومت کرده و کشته شده است و ۷ سرباز پلیس محلی نیز توسط افراد گروه طالبان به گروگان گرفته شدند.

خبرنگار بی‌بی‌سی در جنوب افغانستان می‌گوید که طالبان با ارسال خبرنامه‌ای در آن زمان اعلام کرده بودند که ۷ سرباز پلیس را به گروگان گرفته‌اند.

گفته می‌شود که بزرگان محل تلاش کردند که این سربازان را از بند افراد گروه طالبان آزاد کنند ولی مذاکره آنان با نیروهای شورشی مخالف دولت نتایج را در پی‌نداشت.

غلام جیلانی فراهی، معاون فرماندهی پلیس زابل نیز به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته است که اجساد این افراد روز سه‌شنبه در روستایی لودینا پیدا شد که ابتدا با گلوله کشته و سپس سر بریده شده‌اند.

حمله انتحاری در شرق

وقوع حمله انتحاری در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان نیز باعث کشته شدن یک فرمانده پلیس محلی و سرباز محافظش شده‌است.

مقامات محلی به ببرک میاخیل خبرنگار بی‌بی‌سی در شرق افغانستان گفته‌است که هدف حمله ساختمان ولسوالی حصارک بوده که علاوه بر کشته شدن یک فرمانده و سرباز محافظش، ۹ نفر دیگر به شمول ولسوال این ولسوالی زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، انتحارکننده یک سرباز پلیس محلی بوده که حوالی ساعت یازده وارد ساختمان ولسوالی شده و خود را منفجر ساخته‌است.

در روزهای اخیر با نزدیک شدن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور خشونتها افزایش یافته‌است.

مطالب مرتبط